امسال نیز به مانند چند سال اخیر آزمون ورودی دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری به صورت مشترک برگزار گردید. از این رو پس از اعلام نتایج داوطلبان بایستی برای انتخاب رشته اقدام نمایند. انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 نیز به مانند سال های گذشته با شرایط خاصی در بازه زمانی مشخصی شروع می گردد. از این رو برای اطلاع داوطلبان تحصیل در دانشگاهآزاد در زمینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 توضیحاتی ارائه خواهد شد. به همین جهت به داوطلبان تحصیل در این دانشگاه توصیه می گردد به ادامه مقاله توجه نمایند.

انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه  انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 و بطور کلی درباره دانشگاه آزاد مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

 

انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97
انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97

 

موضوعات مطرح در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97

موضوعات مختلفی ممکن است در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 برای داوطلبان مطرح بوده باشد که در این مقاله به توضیح در این رابطه خواهیم پرداخت. برای این که داوطلبان با پیش زمینه مناسب بتوانند به مطالعه ادامه این مقاله بپردازند در این بخش به بیان موضوعات مورد بررسی در این مقاله خواهیم پرداخت. از این رو می توان از جمله موضوعات مطرح در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 به این موارد اشاره نمود.

  1. زمان و نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97
  2. موارد تاثیر گذار در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97
  3. توضیحات پایانی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97

 

زمان و نحوه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97

انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 نیز به مانند انتخاب رشته دانشگاه سراسری پس از اعلام نتایج کنکور سراسری برای داوطلبان این دانشگاه شروع می گردد. به همین جهت می توان اواخر مرداد ماه را زمان شروع انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 تخمین زد. از این رو داوطلبان پس از دریافت کارنامه اولیه خود از سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org بایستی کد دسترسی به انتخاب رشته دانشگاه آزاد را دریافت نمایند. پس از دریافت این کد بایستی برای تکمیل فرایند انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 به سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.org مراجعه نمایند. پس از ورود به این سامانه و وارد نمودن اطلاعات داوطلبی خود که کد دسترسی انتخاب رشته نیز جزء آن می باشد وارد بخش انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 می شوند. داوطلبان عزیز قبل از این اقدام بایستی با دانلود دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 از لیست رشته های موجود برای انتخاب اطلاع حاصل نمایند. در کنار دانلود دفترچه انتخاب رشته خرید کارت انتخاب رشته که مبلغی در حدود 30 هزار تومان می باشد اقدام بعدی داوطلبان به حساب می آید. با خرید کارت و دریافت اطلاعات کارت انتخاب رشته و وارد نمودن کد رشته محل های منتخب فرایند انتخاب رشته با دریافت کد رهگیری انتخاب رشته به اتمام می رسد.

موارد تاثیر گذار در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97

در زمینه انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 مواردی می تواند تاثیر گذار باشد که اطلاع از این موارد  برای داوطلبان تحصیل در این دانشگاه کاملا ضروری به حساب می آید. اولین نکته این که انتخاب رشته ای دانشگاه آزاد داوطلبان 20 انتخاب می توانند داشته باشند. این تعداد انتخاب بر خلاف انتخاب رشته کنکور دانشگاه سراسری بسیار اندک به حساب می آید که حساسیت این انتخاب رشته را بسیار بالا می برد. همچنین در این انتخاب رشته سهمیه مناطق وجود ندارد اما داوطلبان می توانند از دیگر سهمیه ها مانند سهمیه شاهد ، ایثارگری ، بسیج استفاده نمایند. این سهمیه ها هم در قبولی داوطلبان و هم در پرداخت شهریه می تواند تاثیرگذار باشد. مورد دیگر این که انتخاب رشته دانشگاه در این چند دوره تغییراتی داشته به این صورت که انتخاب اول داوطلبان تاثیری در میزان قبولی در انتخاب های بعدی آنها ندارد که این امر بر خلاف انتخاب رشته دوره های قبل بوده است و به مانند انتخاب رشته دانشگاه سراسری می باشد.

 

انتخاب رشته آزاد 97
انتخاب رشته آزاد 97

 

توضیحات پایانی در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97

با توجه به این که داوطلبان در انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 تنها می توانند 20 انتخاب داشته باشند از این رو در انتخاب های خود کمال دقت را داشته باشند. این انتخاب ها بایستی بر اساس برخی فیلتر ها صورت گیرد که یکی از این فیلتر ها علاقمندی می باشد. به این صورت که داوطلب رشته های مورد علاقه خود را ابتدا انتخاب نماید. پس از این اقدام بایستی به آینده شغلی و هدف خود از تحصیل در دانشگاه توجه نماید. این دو فیلتر می تواند در کنار اصل علاقمندی یک انتخاب رشته مناسب را برای داوطلب رقم زند. مورد دیگر این که داوطلبان می توانند برای تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد پس از اتمام انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 و اعلام نتایج اقدام نمایند. تکمیل ظرفیت در واقع آخرین شانس قبولی داوطلبان به حساب می آید.

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه  انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97 و بطور کلی درباره دانشگاه آزاد مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

کاردانی دانشگاه آزاد

کارشناسی دانشگاه آزاد

کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دکتری دانشگاه آزاد

رشته های دانشگاه آزاد

ثبت نام دانشگاه آزاد

شهریه دانشگاه آزاد

نتایج دانشگاه آزاد

دفترچه دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد

مطالب مفید انتخاب رشته دانشگاه آزاد 97

کارشناسی دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

شهریه رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد

دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 4 =