گروه آزمایشی زبان به مانند گروه هنر در کنکور سراسری از جمله گروه های شناور به حساب می آید که داوطلبان سایر گروه ها نیز می توانند در آزمون این گروه در کنار گروه اصلی خود شرکت نمایند. پس از برگزاری کنکور سراسری زبان و اعلام نتایج کنکور سراسری یکی از مراحل پذیرش در رشته های این گروه انتخاب رشته کنکور زبان می باشد. انتخاب رشته کنکور سراسری در واقع مرحله حساسی می باشد که در آن داوطلبان بایستی با توجه به نتیجه آزمون خود نسبت به انتخاب رشته محل های مشخصی اقدام نمایند. در این مرحله است که داوطلبان با یک اقدام درست می توانند نتیجه تلاش های خود را کسب نمایند. به جهت همین اهمیت در ادامه این مقاله در زمینه انتخاب رشته کنکور زبان توضیحاتی ترئه خواهد شد که امید است مورد توجه و استفاده داوطلبان کنکور سراسری زبان قرار گیرد.

انتخاب رشته کنکور زبان

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه  انتخاب رشته کنکور زبان و بطور کلی درباره انتخاب رشته کنکور سراسری  مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

 

انتخاب رشته کنکور زبان
انتخاب رشته کنکور زبان

 

موارد مطرح در انتخاب رشته کنکور زبان

در زمینه انتخاب رشته کنکور زبان به مانند دیگر انتخاب رشته کنکور سراسری مواردی مطرح می باشد که داوطلبان بایستی در زمینه آن اطلاعات مناسبی داشته باشد که هدف این مقاله ارئه همین اطلاعات تا حد امکان می باشد. در این بخش از مقاله ما به صورت تیتر وار به بیان برخی از مواردی مورد بررسی در این مقاله می پردازیم. از این رو به این دسته از داوطلبان توصیه می گردد ادامه مقاله را با توجه به این موارد مطالعه نمایند.

  1. زمان شروع انتخاب رشته کنکور زبان
  2. نحوه شرکت در انتخاب رشته کنکور زبان
  3. توضیحات پایانی در انتخاب رشته کنکور زبان

 

زمان شروع انتخاب رشته کنکور زبان

پس از این که داوطلبان در بازه زمانی مرداد ماه که زمان اعلام نتایج کنکور سراسری می باشد با مراجعه به سامانه سازمان سنجش و آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org نسبت به دریافت کارنامه اولیه خود نمودند. با توجه به این نتیجه و در صورت مجاز بودن به انتخاب رشته می توانند در انتخاب رشته کنکور زبان شرکت نمایند. به همین جهت بر اساس سنوات گذشته می توان مرداد ماه را زمان شروع انتخاب رشته کنکور زبان اعلام نمود. در همین بازه زمانی با انتشار دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان در کنار سایر گروه های آزمایشی کنکور سراسری فرایند انتخاب رشته کنکور سراسری از طریق سامانه سنجش شروع می گردد. داوطلبان در صورت مجاز بودن در انتخاب رشته می توانند با دانلود دفترچه انتخاب رشته رد این مرحله نیز شرکت نمایند.

نحوه شرکت در انتخاب رشته کنکور زبان

پس از این که داوطلب با دریافت و مشاهده کارنامه اولیه خود از طریق سامانه سنجش نسبت به مجاز بودن و رتبه خود رد آزمون اطلاع حاصل نمود بایستی نسبت به دریافت و مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان اقدام نماید. از این رو اولین مرحله در فرایند انتخاب رشته کنکور سراسری دریافت دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری می باشد.پس از این اقدام داوطلب با مطالعه دفترچه انتخاب رشته کنکور زبان از لیست رشته محل هایی که می تواند در این مرحله انتخاب نماید مطلع می گردد. یکی دیگر از اقدامات داوطلب در این مرحله مشخص نمودن رشته محل های مورد علاقه خود می باشد. این مرود را می توان در کنار بازار کار و سایر فاکتور های مهم برای داوطلب لیست بندی نمود. همچنین داوطلبان می توانند از نرم افزار های انتخاب رشته مجازی نیزکمک گیرند. البته این نرم افزار ها انتخاب رشته خود را براساس اطلاعات سال قبل انجام می دهند که نمی توانند صد در صد درست باشد و تنها می تواند یک ذهنیتی کلی نسبت به شرایط داوطلب در انتخاب رشته ایجاد کند. پس از طی این مراحل و اقدامات داوطلب می تواند با مراجعه به سامانه سنجش و بخش سراسری در آن از طریق لینک انتخاب رشته مراحل انتخاب رشته کنکور زبان خود را تکمیل نماید.

 

انتخاب رشته کنکور سراسری زبان
انتخاب رشته کنکور سراسری زبان

 

توضیحات پایانی در انتخاب رشته کنکور زبان

یکی از مواردی که داوطلبان بایستی توجه داشته باشند این امر می باشد که دانشگاه آزاد نیز در این در گروه زبان پذیرش دانشجو هم با آزمون و هم بدون آزمون دارد. در این پذیرش ها تمامی رشته های این گروه را می توان مشاهده نمود که این امر امکان مناسبی را برای تمامی داوطلبان فراهم نموده که رد صورت عدم قبولی در دانشگاه سراسری برای دانشگاه آزاد نیز اقدام نمایند. همچنین رد زمینه انتخاب رشته محل های روزانه داوطلبان دقت داشته باشند تا رد صورت قبولی و عدم ثبت نام داوطلب در آن رشته محل به هر دلیلی از دوره روزانه سال آیند محروم نگردند.

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه  انتخاب رشته کنکور زبان  و بطور کلی درباره انتخاب رشته کنکور سراسری  مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

دانشگاه سراسری

دانشگاه آزاد

دانشگاه پیام نور

دانشگاه علمی کاربردی

کارشناسی دانشگاه سراسری

کارشناسی دانشگاه آزاد

کارشناسی دانشگاه پیام نور

کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری

انتخاب رشته کنکور سراسری

بهترین منابع کنکور سراسری

برنامه ریزی کنکور سراسری

www.sanjesh.org

مطالب مفید انتخاب رشته کنکور زبان

انتخاب رشته کنکور تجربی

انتخاب رشته کنکور انسانی

انتخاب رشته کنکور ریاضی

انتخاب رشته کنکور هنر

منابع کنکور تجربی

منابع کنکور انسانی

منابع کنکور ریاضی

منابع کنکور زبان

برنامه ریزی کنکور سراسری

برنامه ریزی کنکور ریاضی

برنامه ریزی کنکور انسانی

برنامه ریزی کنکور زبان

برنامه ریزی کنکور هنر

انتخاب رشته کنکور سراسری

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − پانزده =