یکی دیگر از مراحل کسب پذیرش و ورود به دانشگاه ها که توسط در سیستم آموزشی کشور تعیین شده است تکمیل ظرفیت می باشد. تکمیل ظرفیت خود دارای شرایط و ضوابط خاصی می باشد که می توان با توجه به این ضوابط از آن برای پذیرش در دانشگاه ها استفاده نمود. تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 97 نیز به همین صورت یکی از مراحل ورود به دانشگاه به حساب می آید. این مقاله نیز با هدف ارائه اطلاعات مناسب در زمینه شرایط و ضوابط تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 97 نوشته شده است. به همین جهت برای کسب این اطلاعات توصیه می گردد به ادامه مقاله توجه نمایید.

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 97

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 97 و بطور کلی درباره دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

 

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 97
تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 97

 

موضوعات مورد بحث در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 97

در رابطه با تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 97 موضوعات متعددی ممکن است مطرح باشد. ابن مقاله نیز برای پرداختن به همین موضوعات نگاشته شده است. در ابتدا نیز به مانند دیگر مقالات به بیان تیتر وار موضوعات مود بحث در زمینه تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 97 خواهیم پرداخت. از این از جمله موضوعات مورد بحث در این زمینه می توان به این جند مورد اشاره نمود.

  1. شرایط و ضوابط شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 97
  2. زمان شروع تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 97
  3. نحوه شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 97

 

شرایط و ضوابط شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 97

به طور کلی تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 97 به دو بخش رشته های با آزمون و رشته های بدون آزمون تقسیم می گردد. همانگونه که بخش های مختلف بیان شده است دانشگاه آزاد دارای برخی رشته های بدون آزمون می باشد که پذیرش در این رشته ها بر اساس سوابق تحصیلی یا همان معدل می باشد. برای شرکت در تکمیل ظرفیت این رشته ها تنها داشتن مدرک پایه درخواستی کفایت می نماید. در مورد دانشگاه سراسری و رشته های بدون آزمون نیز تنها دانشگاه پیام نور و دانشگاه غیر انتفاعی را می توان عنوان نمود. رشته های این دانشگاه ها نیز بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی می باشد. اما برای شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 97 و رشته های با آزمون بایستی داوطلبان حتما در کنکور سراسری شرکت نموده باشند و بدون حضور در جلسه آزمون امکان شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 97 برای این رشته ها وجود ندارد. همچنین در دانشگاه سراسری با توجه در صورت انصراف از رشته های روزانه از تحصیل رایگان سال آینده محروم می گردند از این رو داوطلبانی که در رشته محل های روزانه قبول شده باشند نمی توانند در تکمیل ظرفیت شرکت نمایند.

زمان شروع تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 97

همانکونه که در تکمیلظرفیتکنکورسراسری بیان کردیم فرایند شروع تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 97 پس از اعلام نتایج کنکور سراسری و ثبت نام حضوری داوطلبان در رشته محل های قبولی می باشد. به این خاطر که داوطلبان حتما بایستی در رشته محل های قبول شده ثبت نام نمایند تا ظرفیت خالی هر کدام از رشته محل ها مشخص گردد و بر اساس این ظرفیت خالی لیست رشته محل های برای تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 97 مشخص گردد. از این رو می توان اواخر مهر ماه را برای شروع این مرحله تخمین زد.

 

تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و آزاد 97
تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و آزاد 97

 

نحوه شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 97

داوطلبان برای شرکت در تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 97 بایستی به همان سامانه ای که انتخاب رشته اصلی را انجام داده اند مراجعه نمایند. به این صورت که داوطلبان تحصیل در دانشگاه سراسری در بازه زمانی مشخص با ورود به سامانه سازمان سنجش به نشانی  www.sanjesh.org و با کلیک بر روی لینک تکمیل ظرفیت وارد این بخش شده و با دانلود دفترچه تکمیل ظرفیت و اطلاع از رشته های مشخص نسبت انتخاب آنها اقدام نمایند. برای دانشگاه آزاد نیز بایستی به همین صورت و با دانلود دفترچه از سامانه سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.org این مراحل را انجام داد.

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه  تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 97 و بطور کلی درباره دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

دانشگاه سراسری

دانشگاه آزاد

دانشگاه پیام نور

دانشگاه علمی کاربردی

کارشناسی دانشگاه سراسری

کارشناسی دانشگاه آزاد

کارشناسی دانشگاه پیام نور

کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری

www.sanjesh.org

مطالب مفید تکمیل ظرفیت کنکور سراسری و دانشگاه آزاد 97

انتخاب رشته کنکور سراسری

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری

تکمیل ظرفیت کنکور آزاد

دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 13 =