پس از اعمال تغییرات گسترده ای که در زمینه ثبت نام ، پذیرش و برگزاری آزمون مدارس تیزهوشان و مدارس نمونه دولتی صورت گرفت ابهامات متعددی برای دانش آموزان و والدین آنها به وجود آمد. بر اساس همین تغییرات آزمون مدارس تیزهوشان و مدارس نمونه دولتی پایه نهم به دهم ادغام گردید و آزمون ششم به هفتم به طور کل حذف گردید. اما اکنون با آزمون دیگری این دسته از داوطلبان روبه رو هستند و بایستی به ثبت نام آزمون سنجش هوش ششم به هفتم توجه ویژه ای داشته باشند چرا که این آزمون در واقع جایگزینی برای سیستم قبلی می باشد. با توجه به تازگی این مورد در این مقاله توضیحاتی در زمینه ثبت نام آزمون سنجش هوش ششم به هفتم ارائه خواهیم نمود. از این رو در صورتی که دانش آموزان و والدین آنها در زمینه ثبت نام آزمون سنجش هوش ششم به هفتم پرسش یا ابهامی داشته باشند توصیه می گردد ادامه این مقاله را مطالعه نمایند.

ثبت نام آزمون سنجش هوش ششم به هفتم

دانش آموزان و والدین عزیز در صورتی که در زمینه ثبت نام آزمون سنجش هوش ششم به هفتم و به طور کلی درباره مدارس مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی و راهنمایی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

 

ثبت نام آزمون سنجش هوش ششم به هفتم
ثبت نام آزمون سنجش هوش ششم به هفتم

 

موارد مطرح در ثبت نام آزمون سنجش هوش ششم به هفتم

با توجه به جدید بودن موضوع ثبت نام آزمون سنجش هوش ششم به هفتم و جایگزینی آن برای آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی ششم به هفتم ابهامات و سوالات متعددی در رابطه با آن مطرح می باشد. این مقاله نیز با همین هدف نگاشته شده است. در ابتدا نیز به صورت فهرست وار به بیان سرفصل های مورد بحث در این رابطه خواهیم پرداخت. از این رو از جمله موارد مطرح در زمینه ثبت نام آزمون سنجش هوش ششم به هفتم می توان به این چند مورد اشاره نمود.

  1. زمان و نحوه ثبت نام آزمون سنجش هوش ششم به هفتم
  2. شرایط ثبت نام آزمون سنجش هوش ششم به هفتم
  3. منابع و زمان برگزاری آزمون سنجش هوش ششم به هفتم
  4. توضیحات پایانی در زمینه ثبت نام آزمون سنجش هوش ششم به هفتم

 

زمان و نحوه ثبت نام آزمون سنجش هوش ششم به هفتم

در زمینه ثبت نام آزمون سنجش هوش ششم به هفتم بایستی بیان شود که سامانه مستقلی با عنوان سامانه ثبت نام  سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان های دوره اول استعداد های درخشان به نشانی اینترنتی hoosh.medu.ir برای ثبت نام این آزمون در نظر گرفته شده است. از این رو بایستی داوطلبان جهت ثبت نام آزمون سنجش هوش ششم به هفتم در بازه زمانی 19 خرداد تا 24 خرداد به این سامانه مراجعه نموده و با تکمیل فرم ثبت نام در برای آزمون آماده شوند.

شرایط ثبت نام آزمون سنجش هوش ششم به هفتم

یکی از ویژگی های اصلی ثبت نام آزمون سنجش هوش ششم به هفتم در مورد شرایط این آزمون می باشد. در این آزمون بر خلاف آزمون مدارس تیزهوشان و مدارس نمونه دولتی نیازی به معدل یا همان داشتن تراز تحصیلی خیلی خود در تمام دروس نمی باشد. بلکه در این روش ملاک اصلی استعداد هوش یا همان استعداد تحلیلی داوطلبان می باشد. از این رو تمامی داوطلبان می توانند در این آزمون شرکت نمایند. و نیازی به فیلتر استعداد تحصیلی وجود ندارد.

منابع و زمان برگزاری آزمون سنجش هوش ششم به هفتم

همانگونه در بخش قبل بیان شد برخلاف آزمون مدارس تیزهوشان و مدارس نمونه دولتی در گذشته ، در این آزمون ملاک استعداد تحصیلی داوطلبان نمی باشد. از این رو نمی توان منابع خاصی را برای این آزمون توصیه نمود. همانگونه که در آزمون های مدارس تیزهوشان و مدارس نمونه دولتی سال های گذشته برای بخش استعداد تحلیلی منابع یا کلاس های خاصی برگزار نمی گردید. از این رو برای این آزمون نیز منابع خاصی از سوی برگزار کننده گان آن معرفی نگردیده است. و تنها استعداد ذاتی و هوشی داوطلبان ملاک می باشد. همچنین لازم به ذکر است که زمان برگزاری آزمون سنجش هوش در 5 مرداد ماه و به صورت سراسری همانند آزمون مدارس تیزهوشان می باشد.

 

ثبت نام آزمون سنجش هوش ششم به هفتم 97 98
ثبت نام آزمون سنجش هوش ششم به هفتم 97 98

 

توضیحات پایانی در زمینه ثبت نام آزمون سنجش هوش ششم به هفتم

همانگونه که بیان کردیم این آزمون برای اولین بار و جایگزینی برای آزمون مدارس تیزهوشان و مدارس نمونه دولتی ششم به هفتم می باشد. از این رو ابهامات متعددی در زمینه آن وجود دارد به همین جهت بایستی به بسیاری از این موارد پس از برگزاری اولین دوره این آزمون جواب داده شود. همچنین پس از برگزاری آزمون در 5 مرداد ماه و به صورت سراسری اعلام نتایج آزمون سنجش هوش ششم به هفتم در نیمه دوم خرداد ماه و به احتمال زیاد از طریق همان سامانه ثبت نام سنجش و پذیرش پایه هفتم دبیرستان های دوره اول استعداد های درخشان به نشانی اینترنتی hoosh.medu.ir انجام خواهدگرفت.

دانش آموزان و والدین عزیز در صورتی که در زمینه ثبت نام آزمون سنجش هوش ششم به هفتم و به طور کلی درباره مدارس مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی و راهنمایی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

مدارس تیزهوشان

مدارس نمونه دولتی

مدارس شاهد

مدارس

مطالب مرتبط با ثبت نام آزمون سنجش هوش ششم به هفتم

www.azmoon.medu.ir

زمان ثبت نام آزمون تیزهوشان

پرداخت هزینه ثبت نام تیزهوشان

کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان

اعلام نتایج آزمون تیزهوشان

کلید سوالات آزمون تیزهوشان

اعتراض به نتایج آزمون تیزهوشان

ثبت نام آزمون نمونه دولتی

کارت ورود به جلسه آزمون نمونه دولتی

اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی

ثبت نام مدارس ماندگار البرز

www.azmoon.tehranedu.ir

ثبت نام مدارس شاهد

زمان ثبت نام مدارس شاهد

www.saja.medu.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 18 =