در بخش های مختلف بیان شد که پذیرش دانشگاه در تمامی مقاطع تحصیلی به دو روش با آزمون و بدون آزمون صورت می گیرد. از این رو یکی از روش های پذیرش در دانشگاه آزاد برای مقطع ارشد ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد می باشد. از آنجایی که پذیرش بدون آزمون می باشد از این رو معمولا برخی شرایط خاصی برای این نوع از پذیرش دانشگاه متولی در نظر می گیرد. به همین سبب برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز برخی شرایط و ضوابط وجود دارد که اطلاع از این شرایط برای این دسته از داوطلبان که به دنبال پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هستند مهم به حساب می آید. در ادامه ای این مقاله به بیان این موارد خواهیم پرداخت.

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه  ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و بطور کلی درباره دانشگاه آزاد مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

 

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

موارد مطرح در ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

در زمینه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد موارد مختلفی مطرح می باشد. هر کدام از این موارد بخشی از سوالات داوطلبان را در این زمینه می تواند پاسخ دهد. از این موارد می توان مه چند دسته اشاره نمود:

الف ) شرایط و ضوابط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

ب ) زمان  و نحوه  ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

ج ) زمان اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

د ) توضیحات پایانی ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

 

 ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

بیان شد که به دلیل پذیرش بدون آزمون ارشد آزاد این پذیرش با شرایط و ضوابط خاصی به همراه می باشد. از این رو در این بخش به بیان شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد خواهیم پرداخت.

1. کسب معدل بالای 17 برای رشته های گروه علوم انسانی و معدل بالای 16 برای رشته های سایر گروه های آموزشی.

2. داوطلبان بایستی دوره کارشناسی خود را حداکثر در 8 نیمسال به اتمام رسانند.

تبصره یک : در صورتی که بنا به دلایل خارج از اختیار دانشجو ( بیماری ، ازدواج ، متارکه و… ) تعداد نیمسال های تحصیل دانشجو بیشتر شد داوطلب می تواند از در صورت تایید کمسیون موارد خاص دانشگاه در پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شرکت نماید.

3. تغییر محل تحصیل و همچنین تغییر رشته افراد پذیرفته شده مجاز نیست.

4. دانشجویان دارای دروس معادل سازی مجاز به ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نمی باشند.

6. دانشجویانی که از طریق ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد پذیرش شده اند مجاز به تغییر محل دانشگاهی و همچنین تغییر رشته نمی باشند.

7. امکان پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تنها در رشته های متجانس با رشته کارشناسی فراهم می باشد.

8. داوطلبانی که از طریق ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد پذیرش گرفته اند تنها می توانند در همان محل دانشگاهی که تعیین شده ثبت نام نمایند. همچنین عدم ثبت نام در زمان مقرر به منزله انصراف می باشد.

 

ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد
ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

زمان و نحوه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

بر اساس آخرین تغییرات صورت گرفته زمان شروع ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هم زمان با انتخاب رشته داوطلبان با آزمون یعنی در اوایل تیر ماه می باشد. از این رو در این بازه زمانی لینک ثبت نام در سایت آزمون به نشانی اینترنتی www.azmoon.org شروع می گردد. این ثبت نام به صورت اینترنتی می باشد و همچنین دیگر نیاز نیست که داوطلبان مدارک خود را به جایی ارسال نمایند. تمامی موارد از طریق اداره کل دانشگاه آزاد استعلام می گردد. همچنین برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیاز به خرید کارت ثبت نام می باشد که مبلغی در حدود 40 هزار تومان می باشد.

زمان اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

اعلام نتایج ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد معمولا همه ساله هم زمان با اعلام نتایج انتخاب رشته داوطلبان با آزمون می باشد. از این رو داوطلبانی که اقدام به ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نموده اند می بایستی در شهریور ماه که نتایج ارشد با آزمون دانشگاه آزاد اعلام می شود ، برای دریافت نتیجه ثبت نام خود به سامانه اعلام نتایج دانشگاه آزاد مراجعه نمایند. لازم به ذکر است که آدرس دقیق سامانه اعلام نتایج دانشگاه آزاد  www.azmoon.net می باشد.

توضیحات پایانی ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

لازم به ذکر است که ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تنها مختص دانشجویان ممتاز دانشگاه آزاد می باشد. از این رو داوطلبانی که دانش آموخته سایر دانشگاه های کشور می باشند در صورت ثبت نام ، ثبت نام آنها ترتیب اثر داده نمی شود.از این رو بهتر است برای ثبت نام بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اقدام نکنند. اولویت پذیرش دانشجو در ابتدا با محل دانشگاهی قبلی او می باشد. از این رو در صورتی که داوطلب در واحد دانشگاهی که در دوره کارشناسی گزرانده رشته مورد نظر وجود داشته باشد برای بالا بردن احتمال قبولی یکی از انتخاب های اولی داوطلب باشد. همچنین داوطلبان 100 انتخاب دارند. از این رو تعداد انتخاب ها بسیار بالا می باشد که این خود امتیاز خوبی برای داوطلبان به حساب می آید.

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه  ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و بطور کلی درباره دانشگاه آزاد مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

کاردانی دانشگاه آزاد

کارشناسی دانشگاه آزاد

کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دکتری دانشگاه آزاد

رشته های دانشگاه آزاد

ثبت نام دانشگاه آزاد

شهریه دانشگاه آزاد

نتایج دانشگاه آزاد

دفترچه دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد

مطالب مفید ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

شهریه رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

اعلام نتایج کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 14 =