دانشگاه پیام نور در کنار دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد از جمله دانشگاه های پر طرفدار در سطح کشور می باشد که همه ساله از میان داوطلبان واجد شرایط دانشجو پذیرش می نمایند. در این بخش نیز بحث اصلی ما در زمینه ثبت نام دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97 می باشد. با توجه به این که این دانشگاه جزء دانشگاه های با میزان شهریه پایین می باشد از این رو از این لحاظ نیز می تواند گزینه مناسبی برای ادامه تحصیل داوطلبان به حساب آید. از این رو داوطلبان عزیز در صورتی در زمینه ثبت نام دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97 نیاز به کسب اطلاعات کاملی داشته باشید توصیه میگردد به ادامه این مقاله توجه نمایید.

ثبت نام دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه ثبت نام دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97 و بطور کلی درباره دانشگاه پیام نور مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

 

ثبت نام دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97
ثبت نام دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97

 

 

موارد مورد بحث در ثبت نام دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97

در رابطه با ثبت نام دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97 مواردی ممکن است مهم به حساب آید که در این مقاله به بحث در رابطه با آنها خواهیم پرداخت. اما قبل از شروع این موارد ابتدا به صورت تیتر وار به بیان موارد مورد بحث می پردازیم تا خوانندگاه در زمینه این موارد پیش زمینه ذهنی مناسبی داشته باشند. از این رو توان در زمینه موراد مورد بحث در ثبت نام دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97 به این چند مورد اشاره نمود.

  1. زمان شروع ثبت نام دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97
  2. شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97
  3. نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97

 

زمان شروع ثبت نام دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97

در همین ابتدای کار لازم است بیان شود که ثبت نام دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97 تنها در مقطع کارشناسی صورت می گیرد. البته مقاطع دیگری همچون کارشناسی ارشد و دکتری نیز پذیرش دارد که در این مقاله مورد بحث نمی باشد. از این رو داوطلبانی که که برای کاردانی می خواهند اقدام نمایند بایستی دانشگاه پیام نور را از میان گزینه های خود کنار بگذارند. اما بحث اصلی در این بخش در زمینه زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97 می باشد. این دانشگاه همانگونه که مشخص است در دو ورودی مهر و بهمن ماه اقدام به پذیرش دانشجو دارد. برای مهر ماه نیز داوطلبان بایستی هم زمان با شروع انتخاب رشته کنکور سراسری اقدام نمایند. از این رو می توان شهریور ماه را زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور برای ورودی مهر ماه در نظر گرفت. برای ورودی بهمن ماه این دانشگاه هم می توان دی ماه را برای شروع این فرایند تخمین زد. البته لازم است بیان شود که زمان ثبت نام دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97 به مانند دیگر دانشگاه ها ممکن است تغییراتی داشته باشند.

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97

هر دانشگاهی برای ثبت نام دانشجویان خود ممکن است برخی شرایط و ضوابط در نظر گرفته باشند. دانشگاه پیام نور نیز به همین صورت می باشد. از این رو یکی از اولن شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97 را می توان داشتن مدرک پیش دانشگاهی عنوان نمود. چرا که این دانشگاه در مقطع کاردانی پذیرش ندارد از این رو می توان کارشناسی دانشگاه پیام نور را پایین ترین مقطع تحصیلی در این دانشگاه عنوان نمود. مورد دیگر در زمینه نحوه پذیرش می باشد. در برخی از رشته ها در این دانشگاه بر اساس آزمون پذیرش دارند که در این صورت شرکت در کنکور سراسری اجباری می باشد اما در بسیاری از رشته های دانشگاه پیام نور پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی می باشد که در این مورد نیازی به شرکت در کنکور سراسری وجود ندارد و تنها داشتن مدرک پیش دانشگاهی کفایت می کند. همچنین دیگر شرایطی نیز وجود دارد که البته مشترک با سایر دانشگاه ها می باشد از این رو نیازی به بیان این شرایط در این بخش وجود ندارد.

 

ثبت نام دانشگاه پیام نور 97
ثبت نام دانشگاه پیام نور 97ر

 

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97

ثبت نام دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97 برای ورودی مهر و بهمن ماه متفاوت صورت می گیرد. به این صورت که برای ورودی مهر این دانشگاه داوطلبان بایستی هم زمان با انتخاب رشته کنکور سراسری اقدام نمایند. از این رو بایستی ابتدا به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و با دانشود دفترچه انتخاب رشته سراسری از میان رشته های مشخص تعدادی را انتخاب نمایید. در این مرحله نیز داوطلب بایستی نسبت به خرید کارت انتخاب رشته دانشگاه پیام نور نیز از همین سامان سنجش اقدام نماید. برای ثبت نام ورودی بهمن نیز بایستی بیان شود که معمولا این ثبت نام ها به صورت حضوری انجام می گیرد. همچنین لازم به ذکر می باشد که ثبت نام دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97 معمولا دوره تکمیل ظرفیت نیز برگزار می نمایند و داوطلبانی که از ثبت نام اصلی جا مانده اند و یا رشته دلخواه خود را قبول نشده باشند می تواند در مرحله تکمیل ظرفیت نیز شانس خود را امتحان نمایند.

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه ثبت نام دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97 و بطور کلی درباره دانشگاه پیام نور مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 11 =