یکی از روش های پذیرش دانشجو در کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور از طریق شرکت در آزمون فراگیر پیام نور می باشد که دارای شرایط و ضوابط منحصر به فردی می باشد . با توجه به این شرایط و ضوابط در این مقاله توضیحاتی در زمینه ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور 97 ارائه خواهیم نمود که می تواند برای داوطلبان تحصیل رد مقطع  کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور مفید باشد. از این رو در صورتی در زمینه ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور 97 سوال و یا ابهامی داشته باشید در این مقاله تا حد امکان توضیحاتی داده شده است که به مطالعه آن توصیه می شود.

ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور 97

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور 97 و بطور کلی درباره دانشگاه پیام نور مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

 

ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور 97
ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور 97

 

 

موضوعات مورد بحث در ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور 97

در زمینه ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور 97 موضوعات متعددی مطرح می باشد که البته به دلیل وجود محدودیت های متعدد نمی توان به تمامی این موضوعات در این مقاله پرداخت. از این رو تنها به مهمترین این موضوعات که معمولا اکثر داوطلبان در مورد آنها سوال یا ابهام دارند مطرح و مورد بررسی قرار می گیرد. از این رو در این بخش به بیان تیتر وار موضوعات مطرح در ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور 97 خواهیم پرداخت. از جمله این موضوعات می توان به این موارد اشاره نمود.

  1. شرایط ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور 97
  2. زمان و نحوه ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور 97
  3. توضیحات پایانی در ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور 97

 

شرایط ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور 97

ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور 97 در واقع ورود داوطلبان به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه را تعیین می نماید. از این رو اولین و مهم ترین شرط شرکت در این آزمون داشتن مدرک کارشناسی می باشد. روال کلی آزمون فراگیر به این شکل می باشد که داوطلبان تحصیل در کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور بایستی یک سری منابع مرتبط با رشته خود را که از قبل از سوی دانشگاه پیام نور اعلام می گردد را تهیه و مطالعه نمایند. پس از مطالعه این منابع در آزمون شرکت نموده و در صورت کسب حد نصاب لازم امکان تحصیل شرکت کنندگان در آزمون فراهم می گردد. همچنین لازم به ذکر می باشد که منابعی که برای آزمون داوطلبان در زمان ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور 97 برای مطالعه آزمون معرفی شده است در واقع همان واحد های درسی آنان به حساب می آید که پس از پذیرش جزء واحد های پاس شده آنان به حساب خواهد آمد. این منابع در داخل دفترچه ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور 97 به تفکیک رشته های مختلف گنجانده شده است. حد نصابی که برای قبولی آزمون فراگیر تعیین شده است 80 درصد نمره آزمون و 20 درصد معدل کارشناسی داوطلب می باشد.

زمان و نحوه ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور 97

بر اساس آخرین دوره ای که آزمون فراگیر دانشگاه پیام نور برگزار گردید ثبت نام این آزمون بر خلاف دوره های گذشته در اواخر مهر ماه برگزار گردید. از این رو به احتمال فراوان ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور 97 نیز در همین بازه زمانی یعنی اواخر مهر ماه خواهد بود. برای ثبت نام این آزمون نیز بایستی داوطلبان در بازه زمانی شروع ثبت نام به سامانه سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و وارد بخش پیام نور این سامانه شوید. پس از ورود به این بخش ابتدا اقدام به دانلود دفترچه ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور 97 نموده و به طور دقیق آن را مطالعه نمایید. اقدام بعدی مربوط به خرید کارت ثبت نام می باشد. این خرید از طریق سامانه سنجش صورت می گیرد. پس از خرید کارت ثبت نام و وارد نمودن اطلاعات کارت در بخش مشخص فرایند ثبت نام شروع می گردد و در آن داوطلب بایستی اطلاعات داوطلبی و سایر اطلاعات درخئاست شده را وارد نمده و شمراه پروند و شماره داوطلبی را خود را دریافت نماید.

 

ثبت نام فراگیر پیام نور 97
ثبت نام فراگیر پیام نور 97

 

توضیحات پایانی در ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور 97

از جمله مواردی که ممکن است تغییراتی داشته باشد زمان شروع ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور 97 می باشد. چرا که در سنوات گذشته معمولا تایخ ثبت نام تغییراتی داشته است. از این رو برای اطلاع دقیق از زمان ثبت نام این آزمون حتما نسبت به اطلاعیه هایی که از سوی سازمان سنجش صادر می گردد توجه نمایند. در مورد زمان برگزاری آزمون فراگیر نیز بایستی بیان شود که زمان برگزاری به زمان ثبت نام بستگی دارد و در یک فاصله زمانی دو ماهه پس از برگزاری ثبت نام آزمون برگزار می گردد.

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه ثبت نام فراگیر دانشگاه پیام نور 97 و بطور کلی درباره دانشگاه پیام نور مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 16 =