دانشگاه پیام نور با برخورداری از امکانات گسترده آموزشی و در کنار آن پذیرش بدون آزمونی که برای تمامی رشته های خود در این چند سال اخیر فراهم نموده توجه داوطلبان را به خود جلب نموده است.از این رو ثبت نام پیام نور یکی از مواردی است که داوطلبان به دنبال کسب اطلاعات در زمینه آن هستند. به مانند دیگر دانشگاه های کشور دانشگاه پیام نور نیز برای پذیرش داوطلبان برخی شرایط و ضوابط دارد. از این رو در ادامه این مقاله به بیان موارد مرتبط با ثبت نام پیام نور توضیحاتی ارائه خواهیم نمود.

ثبت نام پیام نور

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه ثبت نام پیام نور و بطور کلی درباره دانشگاه پیام نور مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

 

ثبت نام پیام نور
ثبت نام پیام نور

 

موارد مطرح در ثبت نام پیام نور

در زمینه ثبت نام پیام نور مواردی مطرح می باشد که معمولا داوطلبان تحصیل در این دانشگاه به دنبال پافتن پاسخی برای این موارد هستند. این مقاله نیز با هدف پاسخگویی به این موارد منتشر شده است. از جمله ابن مواردی که در این بخش به دنبال ارائه پاسخ های مطمئن برای آنها هستیم به چند مورد می توان اشاره نمود.

  1. زمان شروع ثبت نام پیام نور
  2. شرایط و ضوابط ثبت نام پیام نور
  3. توضیحات پایانی در زمینه ثبت نام پیام نور

 

زمان شروع ثبت نام پیام نور

ثبت نام پیام نور برای مقاطع مختلفی انجام می گیرد از این رو بازه های زمانی مختلفی برای این ثبت نام می توان تخمین زد. اما به طور کلی می توان بیان نمود که ثبت نام پیام نور معمولا هم زمان با ثبت نام های دانشگاه های سراسری صورت می گیرد. برای مثال ثبت نام کارشناسی دانشگاه پیام نور پس از اعلام نتایج آزمون سراسری و انتخاب رشته دانشگاه های سراسری در اواسط مرداد ماه یا اوایل شهریور ماه شروع می گردد. داوطلبان عزیز می توانند برای اطلاع دقیق در زمینه ثبت نام پیام نور در مقاطع مختلف به لینک های کارشناسی دانشگاه پیام نور ، کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور ، فراگیر دانشگاه پیام نور ، دکتری دانشگاه پیام نور مراجعه نمایند.

شرایط و ظوابط ثبت نام پیام نور

همانگونه که در بخش های مختلف بیان گردید دانشگاه پیام نور به مانند دیگر دانشگاه های کشور برخی شرایط و ضوابط برای پذیرش در این دانشگاه در نظر گرفته است. از جمله اولین شرایط می توان به مدرک پایه اشاره نمود. مدرک پایه در واقع آن مدرکی که لازمه ثبت نام برای مقطع مورد نظر است برای مثال برای ثبت نام کارشناسی مدرک پیش دانشگاهی برای کارشناسی ارشد مدرک کارشناسی و… نیاز می باشد. همچنین یکی دیگر از این شرایط می توان به ایم مورد اشاره نمود که داوطلبان در صورت پذیرش در دانشگاه پیام نور نبایستی هم زمان در دانشگاهی دیگر تحصیل نمایند.

 

ثبت نام دانشگاه پیام نور
ثبت نام دانشگاه پیام نور

 

توضیحات پایانی در زمینه ثبت نام پیام نور

با توجه به این که اکثر رشته هایی که در دانشگاه های دولتی تدریس می گردد در دانشگاه پیام نور به صورت بدون آزمون پذیرش دارد از این رو به دلیل حجم بالای متقاظی در برخی رشته محل ها و حتی در برخی مقاطع حتما در زمان مقرر نسبت به ثبت نام داوطلب اقدام گردد. همچنین به دلیل این که هیچکدام از رشته های پزشکی و پیراپزشکی در این دانشگاه ارائه نمی گردد. از این رو داوطلبانی که تمایل به تحصیل در این دسته از رشته ها دارند بایستی گزینه ای دیگر در نظر داشته باشند. در نهایت با توجه به این که پذیرش در دانشگاه پیام نور به صورت بدون آزمون می باشد ممکن است چنین به نظر آید که ارزش مدرک این دوره پایین تر است. اما با توجه به این که تمامی مدارک تحصیلی این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم می باشد و همچنین سرفصل های رشته ها تفاوتی با سایر دانشگاه ها ندارد از این رو تفاوت مدرکی از این لحاظ وجود نداشته.

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه ثبت نام پیام نور و بطور کلی درباره دانشگاه پیام نور مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 13 =