همانگونه که در مقاله نقل و انتقالات دانشگاه آزاد بیان شد داوطلبان با توجه به شرایط و ضوابط خاصی می تواند واحد دانشگاهی خود را تغییر داده و در دانشگاه دیگری به ادامه تحصیل بپردازند. برای این امر نیز بایستی در سامانه نقل و انتقالات دانشگاه آزاد به نشانی www.monada.iau.ir درخواست خود را ثبت نمایند. برای ثبت این درخواست موارد متعددی وجود دارد که یکی از این موارد استفاده از جدول همترازی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد می باشد. جدول همترازی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد یکی از راحت ترین و پرکاربردترین روش ها برای نقل و انتقال در دانشگاه آزاد به حساب می آید که لازم است داوطلبان دانشگاه آزاد در مورد آن اطلاعات کامل تری کسب نمایند. به همین جهت این مقاله اختصاص به بیان توضیحات کامل تری در زمینه جدول همترازی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد و کاربرد های آن دارد.

جدول همترازی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه جدول همترازی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد و بطور کلی درباره دانشگاه آزاد مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

 

جدول همترازی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد
جدول همترازی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

 

 

چگونگی استفاده از جدول همترازی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

به طور کلی در جدول همترازی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد واحد های مختلف دانشگاه آزاد به هفت گروه کلی تقسیم شده است. دلیل این تقسیم بندی نیز بیشتر به خاطر نوع دانشگاه ها ، تعداد دانشجویان ، سطح دانشگاهی و… می باشد. به این صورت که دانشگاه های شهر تهران در گروه یک ، دانشگاه های شهرستان های تهران و شهرهای بزرگی همچون تبریز ، اصفهان ، مشهد در گروه دو قرار دارد. سایر گروه ها نیز واحد های خاص خود را دارد. از جمله امتیازات  جدول همترازی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد این است که سطح دانشگاه ها و واحد های مختلف دانشگاه آزاد با استفاده از این جدول مشخص می گردد. اما تنها هدف این جدل مشخص ساختن سطح دانشگاه ها نمی باشد بلکه هدف اصلی آن در ساماندهی نقل و انتقال دانشجویان این دانشگاه ها می باشد.

به این صورت که دانشجویانی که دارای شرایط اختصاص نقل و انتقال دانشگاه آزاد نیستند ، در صورت داشتن شرایط عمومی می توانند از جدول همترازی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد برای انتقالی درخواست نمایند. روش کار نیز به این شکل می باشد که تنها دانشجویانی که دانشگاه های آنها در یک سطح قرار می گیرد می توانند برای انتقال به واحد های هم سطح خود و یا واحد هایی که در سطح پایین تری قرار دارند درخواست انتقالی نمایند.با توجه به این که بسیاری از داوطلبان نقل و انتقالات دانشگاه آزاد شرایط اختصاصی را که برای امکان نقل انتقال را دارا نمی باشند بایستی از جدول همترازی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد استفاده نمایند چرا که استفاده از این مورد ساده ترین و بهترین روش برای نقل و انتقال به حساب می آید. البته در این روش امکان درخواست انتقال برای واحد ها دانشگاهی که در گروه های بالاتری قرار دارند وجود ندارد و بایستی از دیگر موارد و گزینه ها استفاده نمود. به همین جهت به داوطلبان انتقالی دانشگاه آزاد شدیدا توصیه می گردد که استفاده از جدول همترازی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد را به عنوان اولین گزینه خود مورد توجه قرار دهند.

شرایط پذیرش در انتقالی در جدول همترازی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

اولین و مهمترین اصل قرار گرفتن دانشگاه مبدا و مقصد در یکی گروه و یا این که دانشگاه مقصد در گروه های پایین تر جدول همترازی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد قرار داشته باشد. مورد دیگر این که بایستی حتما این انتقال مورد تایید دانشگاه مبدا و مقصد قرار گرفته باشد. چرا که حتی در صورت عدم تایید یکی از این دو دانشگاه ها امکان انتقال وجود ندارد. مورد بعدی پرداخت هزینه نقل و انتقال توسط دانشجوی درخواست کننده می باشد. لازم به ذکر می باشد که برای پذیرش در در خواست انتقالی از طریق جدول همترازی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد معدل دانشجو ، اولویت خواهران و دیگر امتیازات داوطلی می تواند موثر قرار گیرد.

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه جدول همترازی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد و بطور کلی درباره دانشگاه آزاد مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

کاردانی دانشگاه آزاد

کارشناسی دانشگاه آزاد

کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دکتری دانشگاه آزاد

رشته های دانشگاه آزاد

ثبت نام دانشگاه آزاد

شهریه دانشگاه آزاد

نتایج دانشگاه آزاد

دفترچه دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد

مطالب مفید جدول همترازی نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

نقل و انتقالات دانشگاه آزاد

کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

شهریه رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

اعلام نتایج کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 15 =