رشته دارو سازی یکی دیگر از رشته ها پر متقاظی دانشگاه های کشور در گروه علوم تجربی کنکور سراسری می باشد که از لحاظ بازار کار در بخش داوریی و شرکت ها دارویی کاربرد دارد. با توجه به اهمیت بالای این رشته به مانند دیگر رشته های گروه پزشکی و پیراپزشکی معمولا داوطلبان به دنبال کسب اطلاعاتی در زمینه داروسازی بدون کنکور هستند. به همین جهت است که یکی از سوالات داوطلبان ورود به دانشگاه در گروه آزمایشی تجربی وجود یا عدم وجود داروسازی بدون کنکور است. دانشگاه های مختلفی در کشور اقدام به پذیرش دانشجو بدون برگزاری کنکور می نمایند و رشته های مختلفی در این نوع از پذیرش وجود دارد اما سوال اصلی این است که آیا داروسازی جزء این رشته می باشد؟ در این مقاله سعی خواهیم کرد به طور کامل به این سوال پاسخ داده و داوطلبان گروه تجربی را در این زمینه از سردرگمی رها سازیم.

داروسازی بدون کنکور

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه داروسازی بدون کنکور  و بطور کلی درباره وزارت بهداشت مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

 

داروسازی بدون کنکور
داروسازی بدون کنکور

دروغ یا واقعیت داروسازی بدون کنکور

با کمترین اطلاعات در زمینه کنکور تجربی و جایگاه اجتماعی و آینده شغلی رشته های مختلف این گروه می توان به این نتیجه رسید که داروسازی جزء رشته های پر طرفدار و سطح بالای این گروه آزمایشی در کنکور سراسری به حساب می آید. به همین دلیل است که اکثر داوطلبان به دنبال داروسازی بدون کنکور هستند. اما در همین ابتدای کار بایستی به تمامی داوطلبان بیان کنیم که این رشته در داخل کشور بدون برگزاری کنکور دانشجو پذیرش ندارد. در بدترین حالت داوطلبان می توانند برای تحصیل در پردیس های خود گردان دانشگاه های سراسری یا آزاد اقدام نمایند که در آنها نیز بایستی رتبه مناسبی داشته باشند و در کنار آن هزینه های سرسام آوری را برای تحصیل در این دانشگاه ها پرداخت نمایند. با توجه به این توضیحات تمامی تصوراتی که داوطلبان در زمینه داروسازی بدون کنکور در ذهن خود داشته اند را بایستی به دور اندازند. البته برخی رشته ها ممکن است نزدیک به دارو سازی باشد که در ادامه در زمینه آنها توضیحاتی ارائه خواهیم نمود.

رشته های نزدیک به داروسازی بدون کنکور

در بخش قبل در همان ابتدا بیان کردیم که در کشور چیزی به عنوان داروسازی بدون کنکور نداریم و داوطلبان بایستی تصورات خود را در این زمینه به طور کلی تغییر دهند. اما در ادامه همان بخش بیان شد که رشه های نزدیک به دارو سازی داریم که به جهت بدون آزمون بودن آن ممکن است بتواند گزینه جایگزین مناسبی برای داروسازی بدون کنکور باشد. از این رشته های می توان به گرایش های مختلف شیمی اشاره نمود و در راس آنها رشته شیمی دارویی. این رشته از بسیار جهات شباهت هایی به رشته داروسازی دارد از طرفی نیز پذیرش بدون آزمون آن در دانشگاه آزاد باعث گردید مورد مناسبی به جای داروسازی بدون کنکور به حساب آید. البته بایستی بیان شود که از طریق این رشته نمی توان وارد داروسازی در ادامه شد. اما از بسیاری جهات نزدیک به رشته داروسازی می باشد. با توجه به این توضیحات برای داوطلبان کنکور سراسری که هدف آنها تحصیل در رشته داروسازی می باشد بایستی توصیه نمود که به طور کلی موضوع داروسازی بدون کنکور را به طور کلی فراموش کرده و با تمام توان برای موفقیت در کنکور سراسری و پذیرش دانشگاه در رشته دلخواه خود تلاش نمایند. در پایان لازم به ذکر می باشد در صورتی نیاز به کسب اطلاعات در درگر رشته ها و مطالب مرتبط با داروسازی بدون کنکور هستید توصیه می شود به لینک های زیر مراجعه نمایید.

 

داروسازی بدون آزمون
داروسازی بدون آزمون

 

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه داروسازی بدون کنکور  و بطور کلی درباره وزارت بهداشت مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

وزارت بهداشت

کارشناسی وزارت بهداشت

کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

دکتری وزارت بهداشت

برنامه ریزی کنکور سراسری

بهترین منابع کنکور سراسری

انتخاب رشته کنکور سراسری

کارشناسی

تکمیل ظرفیت

پیراپزشکی

مطالب مفید داروسازی بدون کنکور

ثبت نام بدون آزمون رشته های پیراپزشکی

لیست رشته های پیراپزشکی

پزشکی بدون آزمون

پرستاری بدون آزمون

دندانپزشکی بدون کنکور

دامپزشکی بدون کنکور

مامایی بدون کنکور

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =