از جمله رشته هایی که مورد توجه داوطلبان گروه تجربی برای تحصیل می توان به رشته دامپزشکی اشاره نمود. رشته ای که در حطیه دام و پزشکی می باشد . از لحاظ بازار کار شرایط مناسبی را داد. یکی از سوالات اساسی داوطلبان تحصیل در این رشته در زمینه امکان دامپزشکی بدون کنکور می باشد. بدین معنا که داوطلبان بدون شرکت در کنکور سراسری بتوانند در این رشته به تحصیل بپردازند. این مقاله نیز با هدف توضیح در زمینه دامپزشکی بدون کنکور نگاشته شده است تا ابهامات ناشی از این مورد را برای این دسته از داوطلبان برطرف نماید. از این رو در صورتی که در زمینه دامپزشکی بدون کنکور سوال یا ابهامی داشته باشید توصیه می گردد به ادامه این مقاله مراجعه نمایید.

دامپزشکی بدون کنکور

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه دامپزشکی بدون کنکور  و بطور کلی درباره وزارت بهداشت مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

 

دامپزشکی بدون کنکور
دامپزشکی بدون کنکور

 

واقعیت های دامپزشکی بدون کنکور

به هنگامی که در زمینه دامپزشکی بدون کنکور یا به طور کلی در رشته دامپزشکی سخن به میان می آید ذهن داوطلبان به سمت دانشگاه های زیر مجموعه وزارت بهداشت کشیده می شود. اما در صورتی هدف دامپزشکی بدون کنکور بایستی بیان کرد که وزارت بهداشت به هیچ عنوان در این رشته پذیرش بدون آزمون ندارد. داوطلبان نیز در صورتی تمایل به تحصیل در رشته دامپزشکی در وزارت بهداشت را داشته باشند بایستی در کنکور سراسری شرکت نمایند. البته در این چند سال اخیر برخی از واحد های دانشگاه آزاد در مقطع کارشناسی اقدام به پذیرش دامپزشکی بدون کنکور نموده است. از این رو در صورتی به دنبال این رشته هستید توصیه می گردد به دانشگاه آزاد به عنوان گزینه مناسب توجه نمایید . با توجه به این که پذیرش بدون کنکور در این رشته تنها در دانشگاه آزاد و آن هم در برخی واحد ها صورت می گیرد از این رو ممکن است به صورت ظرفیت تعیین شده در این رشته ها تکمیل گردد.

شرایط و ضوابط دامپزشکی بدون کنکور

با توجه به این که تنها دانشگاهی که در سطح کشور اقدام به پذیرش دامپزشکی بدون کنکور می نماید دانشگاه آزاد می باشد از این رو داوطلبان برای ثبت نام و سایر مراحل تحصیل در این رشته بایستی به سامانه سنجش دانشگاه آزاد بایستی مراجعه نمایند. این پذیرش معمولا در دو ورودی مهر و بهمن ماه همه ساله صورت می گیرد و رشته دامپزشکی جزء رشته های مورد پذیرش در این دانشگاه می باشد. همچینین داوطلبان بایستی حتما برای ثبت نام در این رشته و برای مقطع کارشناسی مدک پیش دانشگاهی را داشته باشند و با توجه به این که پذیرش در این رشته بدون آزمون بوده و بر اساس سوابق تحصیلی و معدل داوطلبان می باشد از این رو معدل دوره پیش دانشگاهی اهمیت بالایی دارد. و از آنجایی که برای تحصیل در این رشته ها نیاز به ارائه تعهد خاصی وجود ندارد از این رو برای داوطلبانی که به دنبال دامپزشکی بدون کنکور هستند تنها گزینه موجود به حساب می آید. برای ثبت نام نیز بایستی داوطلبان برای ورودی مهر ماه در اواسط تابستان و برای ورودی بهمن ماه در دی ماه اقدام نمایند. در پایان لازم است عنوان شود که با توجه به این که این رشته جزء رشته های عملی به حساب می آید و داوطلبان در طول دوره معمولا واحد های عملی زیادی ممکن است داشته باشند  و با توجه به این که در دانشگاه آزاد تحصیل صورت می گیرد از این رو هزینه های بالیی ممکن است برای تحصیل داوطلبان پرداخت نمایند.

 

دامپزشکی بدون آزمون
دامپزشکی بدون آزمون

 

 

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه دامپزشکی بدون کنکور  و بطور کلی درباره وزارت بهداشت مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

وزارت بهداشت

کارشناسی وزارت بهداشت

کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

دکتری وزارت بهداشت

برنامه ریزی کنکور سراسری

بهترین منابع کنکور سراسری

انتخاب رشته کنکور سراسری

کارشناسی

تکمیل ظرفیت

پیراپزشکی

مطالب مفید دامپزشکی بدون کنکور

ثبت نام بدون آزمون رشته های پیراپزشکی

لیست رشته های پیراپزشکی

پزشکی بدون آزمون

پرستاری بدون آزمون

داروسازی بدون کنکور

دندانپزشکی بدون کنکور

مامایی بدون کنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 9 =