پس از این که در سامانه سازمان سنجش لینک ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای فعال گردید داوطلبان در ابتدای امر بایستی به دریافت و مطالعه دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای اقدام نمایند. این دفترجه از آنجایی اهمیت دارد که هم در پروسه ثبت نام آزمون و همچنین در انتخاب رشته و انتخاب رشته آزمونی نیز کاربردی دارد به همین جهت اهمیت این دفترچه دو چندان می گردد و بایستی به طور دقیقی مطالعه گردد. به جهت اهمیت این موضوع در ادامه این مقاله به بیان بخش های مهم دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای خواهیم پرداخت تا ابهامات داوطلبان کاردانی دانشگاه سراسری رفع گردد.

دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه  دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای و بطور کلی درباره دانشگاه سراسری مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

 

دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای
دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای

 

موارد مهم در دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای

برای داوطلبانی که قصد ثبت نام وشرکت درآزمون کاردانی دانشگاه سراسری را دارند ، به جهت تفاوت های فراوان در زمینه ثبت نام و مراحل مختلف آن وجود دارد ، ممکن است ابهاماتی در زمینه دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای به وجود آید. در این بخش از مقاله که با هدف رفع این ابهامات نوشته شده است به صورت تیتر وار به بیان موارد مطرح در این مقاله خواهیم پرداخت. از جمله مباحث مطرح شده در این مقاله می توان به این موارد اشاره نمود.

  1. زمان و نحوه دریافت دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای
  2. بخش های مهم و کاربردی دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای
  3. توضیحات پایانی در زمینه دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای

 

زمان و نحوه دریافت دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای

داوطلبان عزیز برای دریافت دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای همانگونه که بخش های مختلف بیان گردید بایستی از طریق سامانه سازمان سنجش به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org اقدام نمایند. از این رو در بازه زمانی انتشار دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای که بر اساس سنوات گذشته در اواخر اردیبهشت ماه انجام می گیرد به این سامانه مراجع نمایند. به هنگام ورود به این سامانه به بخش کاردانی فنی و حرفه ای مراجع نموده و بر روی لینک دریافت دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای کلیک نمود و دفترچه را دانلود نموده و مطالعه نمایید.

بخش های مهم و کاربردی دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای

در دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای بخش های مختلفی وجود دارد که البته مطالعه تمامی این بخش ها ضروری نمی باشد به همین جهت در این بخش به بیان بخش های مهم و کاربردی این دفترچه اشاره خواهیم نمود.

بخش اول: بخش اول دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای به مانند دیگر دفترچه های ثبت نام و انتخاب رشته اختصاص به بیان شرایط و ضوابط و موارد مرتبط با آن دارد. داوطلبان عزیز می توانند برای اطلاع دقیق در زمینه شرایط و ضوابط این مقطع به لینک ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای مراجعه نمایند. لازم به ذکر است که در این بخش از دفترچه کد های نظام وظیفه که در زمان ثبت نام داوطلبان مرد بایستی وارد نمایند نیز در این بخش از دفترچه گنجانده شده است.

بخش دوم : بخش کاربردی دیگر در دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای بخشی است که به بیان سهمیه های مختلف اشاره دارد. از جمله این سهمیه ها می توان به سهمیه شاهد ، ایثارگران و شهمیه بومی یا مناطق اشاره نمود. همچنین در این بخش زمانبندی آزمون و مراحل مختلف آن و نحوه ثبت نام نیز بیان شده است که برای برنامه ریزی داوطلبان جهت آماده سازی برای آزمون می تواند مفید باشد. در این بخش تمامی بند های ثبت نام به طور کامل توضیح داده شده است.

بخش سوم : بخش کاربردی دیگر دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای اختصاص به جدول اطلاعات نوع پذیرش دارد. در این جدول رشته های مختلف دوره کاردانی بیان شده است که در مقابل آن مشخص شده است که نوع پذیرش در این رشته ها بر اساس آزمون بوده یا بر اساس سوابق تحصیلی. این جدول را می توان یکی از بخش های بسیار کاربردی دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای عنوان نمود. از رشته هایی که بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش دارند و در قالب آزمون پذیرش ندارند ، می توان به این چند مورد اشاره نمود.

رشته های الكترونيك، ساخت و توليد، نقشه كشي عمومي، صنايع فلزي، صنايع چوب و كاغذ، چاپ، سـاختمان،صنايع شيميايي صنايع نساجي، متالورژي، سراميك، معدن،  ناوبري،  الكترونيك و مخـابرات دريـايي، مكانيـك موتورهاي دريايي، امور اداري، كودكياري، طراحي و دوخت، هنرهاي تجسمي، فرش دستباف، قلمزنـي، امـور دامـي،
گاوداري صنعتي، مرغداري صنعتي، تكثير و پرورش آبزيان، پرورش زنبور عسل، امور زراعي و باغي، گل و گياهان زينتـي، ماشينهاي كشاورزي، موسيقي و…

 

دفترچه ثبت نام آزمون کاردانی فنی حرفه ای
دفترچه ثبت نام آزمون کاردانی فنی حرفه ای

 

بخش چهارم : یکی دیگر از بخش های دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای جدولی است که در آن رشته های کاردانی و دیپلم های مورد پذیرش عنوان شده است. در این جدول مشخص می گردد که با یک عنوان دیپلم خاص می توان در آزمون چه رشته ای شرکت نمود. و در نهایت جدول رشته محل های مختلف دوره کاردانی دانشگاه سراسری به همراه ظرفیت ر کدام از رشته محل ها. این دو بخش که بیان شد مهمترین و کاربردی ترین بخش دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای به حساب می آید.

توضیحات پایانی در زمینه دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای

در دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای بخش های مختلفی نیز وجود دارد که در این مقاله بدان اشاره نشده است از جمله این بخش ها می توان به فرم ها اشاره نمود که در مراحل مختلف داوطلبان بایستی این فرم ها را تکمیل نمایند. به جهت محدودیت های خاص در این مقاله نتوانستیم به این بخش ها اشاره نماییم. از این رو داوطلبان مطالعه کوتاهی در زمینه دفترچه داشته باشند. همچنین در دوره های مختلف برگزاری این آزمون دفترچه های اصلاحیه بعد از انتشار دفترچه اصلی انتشار یافته است. از این رو داوطلبان در دوره ثبت نام سایت سازمان سنجش را پیوسته رصد نمایند و اطلاعیه هایی که در این زمینه انتشار می یابد را پیگیری نمایند.

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه  دفترچه ثبت نام کنکور کاردانی فنی حرفه ای  و بطور کلی درباره دانشگاه سراسری مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =