به جرات می توان عنوان کرد که رشته دندانپرشکی پول ساز ترین رشته تحصیلی در میان تمامی رشته های دانشگاه به حساب می آید. این عامل و سایر عوامل از جمله جایگاه اجتماعی این رشته در بازار کار باعث گردید رقابت برای تحصیل در این رشته بسیار بالا باشد. همین رقابت بالا باعث گردید داوطلبان به دنبال دندانپزشکی بدون کنکور نیز باشند. با نگاهی به جستجو های اینترنتی می توان به میزان بالای توجه داوطلبان به این امر رسید. در این زمینه نیز مشاهده شده است که سایت های مختلفی با عنوان دندانپزشکی بدون کنکور جلب توجه می نمایند. با توجه به این توضیحات در این مقاله به دنبال بررسی این مقوله و این که آیا اصلا در کشور دندانپزشکی بدون کنکور پذیرشی دارد و یا خیر خواهیم بود. از این رو توصیه می شود داوطلبان برای کسب اطلاعات در این زمینه به ادامه این مقاله توجه نمایند.

دندانپزشکی بدون کنکور

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه دندانپزشکی بدون کنکور  و بطور کلی درباره وزارت بهداشت مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

 

دندانپزشکی بدون کنکور
دندانپزشکی بدون کنکور

 

دندانپزشکی بدون کنکور از دروغ تا واقعیت

شرایط بسیار مطلوب رشته دندانپزشکی در میان سایر رشته ها دانشگاهی باعث گردیده تمامی توجه ها به سمت این رشته معطوف گردد. این میزان توجه باعث گردیده همه به دنبال مسیر های آسان تری برای کسب پذیرش و تحصیل در این رشته ها باشند. یکی از این مسیر ها دندانپزشکی بدون کنکور می باشد. معمولا دانشگاه های آزاد ، پیام نور ، علمی کاربردی و حتی دانشگاه های سراسری و وزارت بهداشت نیز با رعایت برخی شرایط و ضوابط اقدام به پذیرش دانشجو بدون برگزاری آزمون می نمایند. این مورد باعث گردید برخی داوطلبان تصور نمایند که در مقطع کارشناسی این دانشگاه ها امکان  دندانپزشکی بدون کنکور وجو دارد که بایستی بیان کرد به هیچ عنوان در داخل کشور و در مقطع کارشناسی بدون برگزاری آزمون امکان پذیرش و تحصیل در رشته دندانپزشکی وجود ندارد. از این رو بایستی داوطلبان به طور کلی دندانپزشکی بدون کنکور را به فراموشی سپارند و تمامی تمرکز خود را بر روی کنکور سراسری جهت پذیرش در این رشته قرار دهند.

روش جایگزین برای دندانپزشکی بدون کنکور

همانگونه که در بخش قبل بیان کردیم به هیچ هنوان پذیرش بدون کنکور برای رشته دندانپزشکی در مقطع کارشناسی نه تنها در دانشگاه های وزارت بهداشت حتی در دانشگاه آزاد نیز نداریم. اما می توان به رشته هایی در زمینه دندانپزشکی بدون کنکور اشاره نمود که از لحاظ مختلف نزدیک به این رشته می باشند و جالبتر این که پذیرش بدون آزمون دارند. از جمله این رشته ها می توان به رشته سلامت دهان و دندان اشاره نمود که در مقطع کاردانی پذیرش دارد. داوطلبان عزیز در صورتی که مقاله ثبت نام بدون آزمون رشته های پیراپزشکی را مطالعه نموده باشید با این رشته مواجه شده اید. لاز م به ذکر می باشد که وزارت بهداشت در برخی شهر ها که نیاز به پرسنل بیمارستانی در بعضی از رشته ها احساس می گردد اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی و بر اساس سوابق تحصیلی می نماید. پذیرش در این دوره همانگونه که در مقاله ای جدا بیان گردید بر اساس شرایط و ضوابط خاصی می باشد که داوطلبین درصورت داشتن این شرایط و ضوابط می تواند به تحصیل در این رشته ها بپردازد. لازم به ذکر می باشد که تحصیل در این رشته ها رایگان بوده و دارای تعهد خدمت می باشد. در صورتی داوطلبان به دنبال کسب اطلاعات تکمیلی در زمینه این رشته ها هستند می توانند به مقاله ثبت نام بدون آزمون رشته های پیراپزشکی مراجعه نمایند.

 

دندانپزشکی بدون آزمون
دندانپزشکی بدون آزمون

 

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه دندانپزشکی بدون کنکور  و بطور کلی درباره وزارت بهداشت مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

وزارت بهداشت

کارشناسی وزارت بهداشت

کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

دکتری وزارت بهداشت

برنامه ریزی کنکور سراسری

بهترین منابع کنکور سراسری

انتخاب رشته کنکور سراسری

کارشناسی

تکمیل ظرفیت

پیراپزشکی

مطالب مفید دندانپزشکی بدون کنکور

ثبت نام بدون آزمون رشته های پیراپزشکی

لیست رشته های پیراپزشکی

پزشکی بدون آزمون

پرستاری بدون آزمون

داروسازی بدون کنکور

دامپزشکی بدون کنکور

مامایی بدون کنکور

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =