در کنار مواردی همچون سطح دانشگاهی ، رشته و… شهریه پرداختی نیز از مواردی است که در انتخاب دانشگاه معمولا موثر می باشد. شهریه دانشگاه آزاد مهر و بهمن 97 نیز از مواردی است که داوطلبان برای ثبت نام دانشگاه آزاد مهر و بهمن 97 به دنبال کسب اطلاعاتی در رابطه با آن ها هستند. این مقاله نیز برای ارائه اطلاعات مناسب در این رابطه نگاشته شده است. با توجه به این توضیحات در صورتی در رابطه با شهریه دانشگاه آزاد مهر و بهمن 97 سوال و یا ابهامی داشته باشید توصیه می گردد به ادامه این مقاله تموجه نمایید.

شهریه دانشگاه آزاد مهر و بهمن 97

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه شهریه دانشگاه آزاد مهر و بهمن 97 و بطور کلی درباره دانشگاه آزاد مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

 

شهریه دانشگاه آزاد مهر و بهمن 97
شهریه دانشگاه آزاد مهر و بهمن 97

 

توضیحاتی در رابطه با انواع شهریه

به طور کلی زمانی که دانشجو در دانشگاهی که برای تحصیل دانشجویان خود شهریه بایستی پرداخت نمایند به تحصیل می پردازد در ابتدای هر ترم بایستی مبلغی را با عنوان شهریه برای تحصیل خود پرداخت نماید. این شهریه خود به دو دسته کلی شهریه ثابت و متغییر تقسیم می گردد. در مورد شهریه ثابت بایستی بیان شود که به میزان مبلغی گفته می شود که در طول دوره تحصیل داوطلب معمولا ثابت می باشد و میزان آن به واحد های اخذ شده و یا تعداد ترم های گذرانده شده ندارد. اما شهریه متغییر به مبلغی گفته می شود که میزان آن رابطه مستقیمی با تعداد واحد های اخذ شده در ترم جاری و همچنین نوع آن واحد ها دارد. به این صورت که واحد ها عملی و کارگاهی با توجه به هزینه بر بودن آنها شهریه های بالاتری را طلب می نماید. با توجه به این توضیحات در ادامه این مقاله در رابطه با شهریه دانشگاه آزاد مهر و بهمن 97 اطلاعاتی ارائه خواهیم نمود.

میزان شهریه دانشگاه آزاد مهر و بهمن 97 در دوره کاردانی

دوره کاردانی در واقع اولین دوره تحصیلی در دانشگاه های کشور به حساب می آید که طول دوره تحصیل در این مقطع دو سال می باشد. در این دوره تحصیلی دانشجویان در حدود 70 الی 80 واحد درسی را بایستی بگذرانند. همانگونه که در بخش قبل و یا در مقاله شهریه رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد بیان شد میزان شهریه دانشگاه آزاد مهر و بهمن 97 در این مقطع تحصیلی رابطه مستقیمی با رشته تحصیلی دانشجو دارد. به این صورت که تحصیل در رشته هایی که معمولا واحد های عملی و کارگاهی در آنها زیاد می باشد به همان نسبت از میزان شهریه بالاتری نیز برخوردار می باشد. در مجموع می توان میزان شهریه دانشگاه آزاد مهر و بهمن 97 در مقطع کاردانی را در حدود یک تا یک و نیم میلیون تومان در نظر گرفت.

میزان شهریه دانشگاه آزاد مهر و بهمن 97 در دوره کارشناسی

دوره کارشناسی در دانشگاه آزاد نیز به دو دسته کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته تقسیم می گردد. کارشناسی نا پیوسته که همان کاردانی به کارشناسی است همانند کاردانی دو سالمه می باشد و شهریه ای نزدیک به دوره کاردانی دارد. اما در مورد کارشناسی پیوسته که در 8 ترم چهار ساله به طول می انجامد همانگونه که در شهریه رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد عنوان نمودیم به مانند دوره کاردانی میزان شهریه ی که داوطلبان برای تحصیل خود بایستی پرداخت نمایند به نوع رشته آنها بستگی دارد. و در مجموع می توان میزان شهریه دانشگاه آزاد مهر و بهمن 97 را مبالغی در حدود یک تا دو میلیون تومان در نظر گرفت که البته برای رشته های فنی و هنری که واحد های عملی بیشتری دارند در بعضی ترم ها بیش از دو میلیون تومان می شود.

 

شهریه دانشگاه آزاد 97
شهریه دانشگاه آزاد 97

 

توضیحات پایانی در شهریه دانشگاه آزاد مهر و بهمن 97

تمامی مطالبی که در این مقاله در زمینه شهریه دانشگاه آزاد مهر و بهمن 97 بیان نمودیم بیشتر در بحث میزان این شهریه بوده است. در صورتی که در این بخش در رابطه سایر موارد مرتبط با شهریه دانشگاه آزاد مهر و بهمن 97 خواهیم پرداخت. از جمله این که از سوی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد برای داوطلبان وام های پرداخت شهریه در نظر گرفته شده است که می تواند در پرداخت شهریه کمک مناسبی برای داوطلبان به حساب آید. مورد دیگر این که پرداخت شهریه دانشگاه آزاد مهر و بهمن 97 به مانند دیگر دانشگاه ها در ابتدای هر ترم و به صورت اینترنتی صورت می گیرد.

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه شهریه دانشگاه آزاد مهر و بهمن 97 و بطور کلی درباره دانشگاه آزاد مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

کاردانی دانشگاه آزاد

کارشناسی دانشگاه آزاد

کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دکتری دانشگاه آزاد

رشته های دانشگاه آزاد

ثبت نام دانشگاه آزاد

شهریه دانشگاه آزاد

نتایج دانشگاه آزاد

دفترچه دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

انتخاب رشته دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد

مطالب مفید شهریه دانشگاه آزاد مهر و بهمن 97

شهریه رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

شهریه رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

کاردانی دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

www.azmoon.org

لیست رشته های بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کاردانی دانشگاه آزاد

اعلام نتایج کاردانی دانشگاه آزاد

کارشناسی دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

دفترچه ثبت نام بدون کنکور کارشناسی دانشگاه آزاد

انتخاب رشته کنکور دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد

دفترچه تکمیل ظرفیت کنکور دانشگاه آزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =