در انتخاب دانشگاه ها و یا حتی برنامه ریزی برای تحصیل برخی دانشگاه ها میزان شهریه پرداختی توسط دانشجو می تواند تاثیر گذار باشد. به همین جهت است که برای برخی از دانشجویان میزان شهریه پرداختی در هر دانشگاهی اهمیت دارد. در این مقاله نیز ما به دنبال بررسی میزان شهریه دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97 و دیگر موارد مربوط به آن هستیم. از این رو در صورتی در زمینه شهریه دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97 سوال و یا ابهامی داشته باشید توصیه می گردد به ادامه این مقاله توجه نمایید.

شهریه دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه شهریه دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97 و بطور کلی درباره دانشگاه پیام نور مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

 

شهریه دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97
شهریه دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97

 

 

موارد مطرح در شهریه دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97

در زمینه شهریه دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97 موارد مختلفی ممکن است برای داوطلبان و دانشجویان دانشگاه پیام نور مطرح باشد. در این مقاله نیز برای پاسخگویی به همین سوالات و رفع ابهامات ناشی از این مورد توضیحاتی ارائه خواهیم نمود. در ابتدا نیز به مانند دیگر مقالات نگاشته شده ابتدا به بیام فهرست وار مطالب مرتبط با شهریه دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97 خواهیم پرداخت. از این رو می توان در این زمینه به این چند مورد اشاره نمود.

  1. توضیحات ابتدایی در شهریه دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97
  2. میزان شهریه دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97
  3. زمان و نحوه پرداخت شهریه دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97
  4. توضیحات پایانی در شهریه دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97

 

توضیحات ابتدایی در شهریه دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97

یکی از مواردی که در زمینه شهریه دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97 بایستی همان ابتدا بیان شود تفاوت های شهریه ثابت و متغییر می باشد. همانگونه که در بخش های مختلف از جمله در شهریه رشته های بدون کنکور کارشناسی دانشگاه پیام نور یا در شهریه کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور بیان نمودیم شهریه دانشگاهی به دو دسته ثابت و متغییر تقسیم می شود. شهریه ثبات به آن میزان شهریه ای گفته می شود که در ابتدای هر ترم و به مقدار مشخص و ثابتی دریافت می گردد. میزان این مبلغ به نوع و تعداد واحد ها بستیگ نداشته و از ابتدای دوره تحصیلی ثابت می باشد و تغییری در آن اعمال نمی گردد. اما شهریه متغییر به میزان مبلغی گفته می شود که بر اساس تعداد و نوع واحد های اخذ شده توسط دانشجو می تواند متفاوت باشد.

میزان شهریه دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97

اولین سوالی که در زمینه شهریه دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97 برای داوطلبان و دانشجویان دانشگاه پیام نور مطرح می باشد در زمینه میزان آن می باشد. به طور کلی بایستی بیان شود که میزان شهریه دانشگاهی قبل از شروع ترم و سال تحصیلی از سوی سازمان مرکزی دانشگاه و با تایید هیئت امناء دانشگاه اطلاع رسانی می گردد. در مورد میزان شهریه دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97 نیز بایستی بیان شود که مناطق دانشگاهی در دانشگاه پیام نور هر کدام شرایط خاص خودشان را در زمینه میزان شهریه برخوردار می باشند. به این صورت که برای مناطق یک و دو به یک میزان و سایر مناطق به میزان دیگری شهریه تعیین شده است. میزان شهریه ثابت در مناطق یک و دو در گروه های مختلف 160 هزار تومان و برای سایر مناطق در حدود 130 هزار تومان می باشد. شهریه متغییر نیز به دو دسته شهریه نظری و عملی تقسیم می گردد. شهریه نظری از حدود 17 هزار تومان تا 30 هزار تومان برای هر واحد متغییر می باشد. برای واحد های عملی نیز از 70 هزار تومان تا 105 هزار تومان متغییر می باشد. شهریه هر واحد پایان نامه نیز در حدود 180 هزار تومان می باشد.

زمان و نحوه پرداخت شهریه دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97

شهریه دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97 به مانند دیگر دوره ها در ابتدای هر ترم و به صورت اینترنتی پرداخت می گردد. به این صورت که دانشجویان پس از انتخاب واحد بایستی با مراجعه به سامانه گلستان که مختص به دانشگاه پیام نور می باشد وارد پنل کاربردی دانشجویی خود شده و پس از انتخاب واحد های ترم جاری و مشخص شدن میزان دقیق شهریه به صورت اینترنتی نسبت به پرداخت آن اقدام نمایند. با توجه به شروع ترم زمان پرداخت شهریه دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97 نیز متفاوت می باشد اما بر اساس سنوات گذشته هفته اول مهر ماه و هفته اول بهمن ماه را می توان زمان پرداخ شهریه تخمین زد.

 

شهریه دانشگاه پیام نور 97
شهریه دانشگاه پیام نور 97

 

توضیحات پایانی در شهریه دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97

از جمله مواردی که بایستی در این بخش عنوان نمود این نکته است که میزان شهریه دانشگاه پیام نور به نسبت دیگر دانشگاه ها پایین تر می باشد که این مورد می تواند در انتخاب این دانشگاه برای ادامه تحصیل داوطلبان موثر باشد. مورد دیگری که در زمینه شهریه دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97 می توان عنوان نمود در زمینه تسهیلات دانشگاهی می باشد. به طور کلی در اکثر دانشگاه های کشور برای آن دسته از دانشجویان که برای تحصیل خود شهیه پرداخت می نمایند تسهیلاک کمکی در نظر گرفته شده است. برای دانشگاه پیام نور نیز همین گونه می تواند باشد که برای اطلاع از این موارد می توانید به بخش مالی دانشکده خود مراجعه نمایید.

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه شهریه دانشگاه پیام نور مهر و بهمن 97 و بطور کلی درباره دانشگاه پیام نور مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + شانزده =