در میان رشته های مختلف گروه آزمایشی تجربی که معمولا از سوی داوطلبان از اقبال بالایی برخوردار می باشد می توان به رشته مامایی نیز در این میان اشاره نمود. رشته ای که مورد توجه داوطلبان خانم  می باشد و از بازار کار مناسبی برخوردار است. از این رو معمولا یکی از مواردی که علاقه مندان این رشته به دنبال آن ممکن است باشند مامایی بدون کنکور می باشد. به این معنا که بدون شرکت در کنکور و اصطلاحا بر اساس سوابق تحصیلی در این رشته به تحصیل بپردازند. در مقالات مختلفی که در زمینه رشته های مختلف وزارت بهداشت انتشار داده ایم معمولا از عدم امکان پذیرش  و تحصیل در رشته های این گروه بدون شرکت در کنکور خبر داده ایم. اما در این مقاله به بررسی این سوال که آیا مامایی بدون کنکور وجود دارد و در کشور به بدون کنکور این رشته پذیرش دارد و یا خیر. داوطلبان عزیز در صورتی در این زمینه سوال و یا ابهامی دارند می توانند به ادامه مقاله توجه نمایند.

مامایی بدون کنکور

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه مامایی بدون کنکور  و بطور کلی درباره وزارت بهداشت مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

 

مامایی بدون کنکور
مامایی بدون کنکور

 

امکان یا عدم امکان مامایی بدون کنکور

با توجه به تغییرات گشترده ای که در این چند سال اخیر در زمینه بازار کار رشته های دانشگاهی به وجود آمد رشته مامایی از سوی داوطلبان تحصیل در دانشگاه های زیرمجموعه وزارت بهداشت از استقبال بالایی برخوردار شد به گونه ای که داوطلبان به دنبال مامایی بدون کنکور و شرایط پذیرش آن بودند. اما سوال اساس و اولیه این است که اصلا مامایی بدون کنکور امکانپذیر می باشد و یا خیر. در پاسخ به این سوال بایستی بیان کرد که با برخی شرایط و ضوابط مامایی بدون کنکور و تحصیل به این شیوه در این رشته امکانپذیر می باشد. در حدود دو سالی می شود که وزارت بهداشت در برخی از نواحی کشور که ماما نیاز ضروری می باشد اقدام به پذیرش دانشجو در این رشته نموده است. این پیذرش در رشته های مختلفی صورت می گیرد که یکی از این رشته ها رشته مامایی می باشد. از این رو بایستی بیان شود که مامایی بدون کنکور برخلاف بسیاری از رشته های پزشکی و پیراپزشکی در کشور پذیرش دارد. که این مورد باعث استقبال بال نسبت به این رشته شده است. قبلا در مقاله ای تحت عنوان ثبت نام بدون آزمون رشته های پیراپزشکی در زمینه برخی از رشته ها توضیح دادیم که پذیرش بدون کنکور دارند یکی از این رشته ها همین رشته مامایی می باشد. در مقاله مذکور به طور کامل در زمینه شرایط و شوابط پذیرش در این رشته ها از جمله رشته مامایی توضیحاتی ارائه نمودیم. داوطلبان گرامی می توانند برای کسب اطلاعات در زمینه شرایط و ضوابط ثبت نام مامایی بدون کنکور به مقاله  مراجعه نمایند و یا این که در ادامه این مقاله اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایند.

 

مامایی بدون آزمون
مامایی بدون آزمون

 

شرایط و ضوابط مامایی بدون کنکور

همانگونه که در بخش قبل بیان شد مامایی بدون کنکور در کشور پذیرش دارد که البته با برخی شرایط و ضوابط این امکان برای داوطلبان وجود دارد. در این بخش در زمینه این شرایط و ضوابط توضیحاتی ارائه خواهیم نمود. یکی از مهمترین امتیازات پذیرش و تحصیل در مامایی بدون کنکور تحصیل رایگان و همچنین تحصیل در دانشگاه های وزارت بهداشت می باشد. این مورد باعث بالا رفتن سطح علمی داوطلبان می گردد. مورد دیگر این که داوطلبان با توجه به این که هیچ هزینه ای برای تحصیل در این رشته ها پرداخت نمی کنند بایستی تعهد خدمت سه برابر طول دوره تحصیل ارائه نمایند. و از آنجایی که تحصیل در این دوره دو ساله می باشد داوطلبان بایستی شش سال تعهد خدمت دهند. همچنین برای پذیرش در این دوره ها شرط سنی نیز وجود دارد که در آن داوطلبان بایستی زیر 25 سال باشند.

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه مامایی بدون کنکور  و بطور کلی درباره وزارت بهداشت مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

وزارت بهداشت

کارشناسی وزارت بهداشت

کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

دکتری وزارت بهداشت

برنامه ریزی کنکور سراسری

بهترین منابع کنکور سراسری

انتخاب رشته کنکور سراسری

کارشناسی

تکمیل ظرفیت

پیراپزشکی

مطالب مفید مامایی بدون کنکور

ثبت نام بدون آزمون رشته های پیراپزشکی

لیست رشته های پیراپزشکی

پزشکی بدون آزمون

پرستاری بدون آزمون

داروسازی بدون کنکور

دندانپزشکی بدون کنکور

دامپزشکی بدون کنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 17 =