پس از این که داوطلبان اقدام به برنامه ریزی کنکور ریاضی نمودند بایستی برای تهیه منابع کنکور ریاضی نیز اقدام نمایند. بهترین منابع کنکور سراسری به مانند ابزار هایی می باشد که مسیر رسیدن به اهداف را برای داوطلبان کنکور فراهم می سازد. حال اگر منابع انتخاب شده توسط داوطلبان منابعی باشد که مورد تایید کارشناسان امر بوده و از سطح استانداردی برخوردار باشد تاثیر مثبت منابع کنکور ریاضی در موفقیت داوطلبان بیشتر می گردد. از این رو داوطلبان بایستی بخشی از کار خود را اختصاص به شناخت و تهیه منابع کنکور ریاضی دهند. البته با توجه به این که در بازار منابع متنوعی وجود دارد از این رو در ابتدا نسبت به این منابع اطلاعات لازم را کسب نموده و سپس اقدام به تهیه این منابع نمایند. در این بخش نیز ما به بیان برخی از این منابع خواهیم پرداخت که می توانند در این مسیر مورد استفاده مفید داوطلبان قرار گیرد.

منابع کنکور ریاضی

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه منابع کنکور ریاضی و بطور کلی درباره بهترین منابع کنکور سراسری  مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

 

منابع کنکور ریاضی
منابع کنکور ریاضی

 

 

موارد مطرح در منابع کنکور ریاضی

همانگونه که دیگر مقالات مرتبط با بهترین منابع کنکور سراسری بیان گردید این منابع به دو دسته عمومی و تخصصی تقسیم می گردد. منابع عمومی نیز میان تمامی داوطلبان مشترک می باشد و شامل ادبیات فارسی ، عربی ، دین و زندگی و زبان انگلیسی می باشد. منابع کنکور ریاضی در بخش تخصصی نیز شامل دروس ریاضی ، فیزیک و شیمی می باشد. منابع مورد استفاده نیز خود به منابع درسی که از سوی سازمان سنجش به عنوان منبع سوالات و منابع کمک آموزشی یا کمک درسی که دارای درس نامه ها و تست ها می باشد ، است. توصیه می گردد داوطلبان ابتدا در منابع درسی خود تسلط یافته و پس از آن به سمت مطالعه منابع کمی روند. در ادامه این مقاله به بیان موارد زیر خواهیم پرداخت.

  1. منابع کنکور ریاضی برای دروس عمومی
  2. منابع کنکور ریاضی برای درس ریاضی
  3. منابع کنکور ریاضی برای درس فیزیک
  4. منابع کنکور ریاضی برای درس شیمی

 

منابع کنکور ریاضی برای دروس عمومی

در دروس عمومی منابعی که سازمان سنجش معرفی نموده و منابعی که پیشنهاد می گردد داوطلبان تهیه نمایند به قرار زیر می باشد.

برای درس ادبیات فارسی توسط سازمان سنجش فارسی سال دوم ، زبان فارسی و ادبیات فارسی سال سوم و زبان و ادبیات عمومی فارسی پیش دانشگاهی به عنوان منابع درسی معرفی شده است.
منابع کنکور ریاضی در بخش منابع کمک آموزشی نیز ادبیات فارسی 5 گنج انتشارات مهر و ماه ، تست انتشارات نشر الگو و زبان فارسی انتشارات دریافت با تالیف آقای هامون سبطی توصیه می گردد.

برای درس دین و زندگی یا همان معارف اسلامی توسط سازمان سنجش دین و زندگی سال دوم و سال سوم  و دین و زندگی پیش دانشگاهی به عنوان منابع کنکور ریاضی دین و زندگی تعیین شده است.

برای منابع کنکوری نیز می توان کتاب جامع گاج یا دین و زندگی نقره ای گاج و کتاب دین و زندگی خیلی سبز را معرفی نمود.

منابع کنکور ریاضی برای درس عربی نیز سازمان سنجش کتاب های عربی سال دوم و سوم  را معرفی نموده است. که در کنار آن می توان از آموزش زبان عربی به زبان ساده انتشارات مبتکران با تالیف ایاد فیلی ، کتاب های تست تخته سیاه تالیف مهدی شریفی به عنوان منابع کنکوری استفاده نمود.
منابع کنکور ریاضی برای زبان انگلیسی نیز سازمان سنجش کتاب های زبا انگلیسی سال سوم و پیش دانشگاهی را معرفی نموده است. در زمینه منابع کمکی نیز کتاب های جامع مبتکران تالیف شهاب اناری ، سه جلد اول کتاب 4 جلدی زبان انگلیسی نوشته آقای کیاسالار از انتشارات شبقره ، کتاب به همین سادگی از انتشارات گاج مناسب می باشد.

منابع کنکور ریاضی برای درس ریاضی

درس ریاضی مهمترین درس برای داوطلبان در کنکور می باشد از این رو داوطلبان از همان ابتدا و در انتخاب منابع آن دقت و وسواس بالایی را بایستی به خرج دهند. کوچکترین اشتباه در این مرحله ممکن است داوطلبان را از مسیر اصلی خود دور نماید به همین جهت در انتخاب منابع کمال دقت را به خرج دهند. در ادامه به بیان منابع معرفی شده از سوی سازمان ینجش و منابع پیشنهادی خواهیم پرداخت.

سازمان سنجش در بخش منابع کنکور ریاضی برای ریاضی کتاب های هندسه 1 و 2 ، ریاضیات 2 ، حسابان ، جبر و احتمال ، هندسه تحلیلی و جبر خطی ، ریاضیات گسسته و حساب دیفرانسیل و انتگرال را به عنوان منبع سوالات معرفی نموده است.

داوطلبان نیز می توانند برای ریاضی پایه کتاب های گاج سفید ، خیلی سبز برای حسابان نشر الگو و ریاضیات تخته سیاه ، برای هندسه گاج نقره ای ، هندسه تحلیلی نشر الکو ، تخته سیاه را تهیه نمایند. برای جبر و احتمال و ریاضیات گسسته کتاب های نشر الکو ، و گاج سفید مناسب مب باشد.در نهایت برای حسابان و دیفرانسیل ریاضایات تخته سیاه مولف محمد مهربان و گاج سفید پیشنهاد می گردد.

 

منابع کنکور سراسری ریاضی
منابع کنکور سراسری ریاضی

 

 

منابع کنکور ریاضی برای درس فیزیک

منابع کنکور ریاضی برای درس فیزیک از سوی سازمان سنجش کتاب های فیزیک یک ، دو و سه و همچنین فیزیک پیش دانشگاهی به عنوان منبع سوالات معرفی گردیده است. برای داوطلبان نیز پیشنهاد می گردد کتاب های گاج نقره ای ، کتاب تست نشر الکو را تهیه نمایند.

منابع کنکور ریاضی برای درس شیمی

منابع کنکور ریاضی برای درس شیمی نیز سازمان سنجش کتاب های شیمی سال دوم ، شیمس سال سوم و شیمی پیش دانشگاهی را به عنوان منبع سوالات معرفی نموده است و داوطلبان ابتدا بر روی این کتاب تسلط یافته و سپس می توانند از کتاب های شیمی مبتکران برای شیمی سال دوم ، و خیلی سبز نیز برای شیمی سال سوم و پیش استفاده نمایند.

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه منابع کنکور ریاضی و بطور کلی درباره بهترین منابع کنکور سراسری  مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

دانشگاه سراسری

دانشگاه آزاد

دانشگاه پیام نور

دانشگاه علمی کاربردی

کارشناسی دانشگاه سراسری

کارشناسی دانشگاه آزاد

کارشناسی دانشگاه پیام نور

کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری

بهترین منابع کنکور سراسری

برنامه ریزی کنکور سراسری

www.sanjesh.org

مطالب مفید منابع کنکور ریاضی

منابع کنکور تجربی

منابع کنکور انسانی

منابع کنکور هنر

منابع کنکور زبان

برنامه ریزی کنکور سراسری

برنامه ریزی کنکور ریاضی

برنامه ریزی کنکور انسانی

برنامه ریزی کنکور زبان

برنامه ریزی کنکور هنر

انتخاب رشته کنکور سراسری

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 17 =