کنکور زبان به مانند کنکور هنر از جمله گروه های آزمایشی به حساب می آید که داوطلبان سایر گروه ها می توانند به عنوان گروه آزمون دوم خود انتخاب نمایند و در کنکور زبان شرکت نمایند. این امر باعث می گردد که میزان داوطلبان این گروه بیشتر گردد و رقابت نیز به همان نسبت میان داوطلبان افزایش یابد. با توجه به این توصیفات داوطلبان بایستی در زمینه منابع کنکور زبان توجه خاصی داشته باشند. این مقاله نیز با این هدف نگاشته شده است تا داوطلبان این گروه در زمینه منابع کنکور زبان اطلاعات مناسبی را کسب نموده و با دید بهتری نسبت به انتخاب و تهیه منابع کنکور زبان اقدام نمایند.

منابع کنکور زبان

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه  منابع کنکور زبان  و بطور کلی درباره بهترین منابع کنکور سراسری  مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

 

منابع کنکور زبان
منابع کنکور زبان

 

موارد مطرح در منابع کنکور زبان

در زمینه منابع کنکور زبان مواردی مختلفی ممکن است مطرح باشد که مورد سوال و ابهام داوطلبان گروه زبان قرار گیرد در این بخش نیز به صورت کوتاه و تیتر وار به بیان این موارد می پردازیم. با توجه به این که به طور کلی آزمون سراسری در تمامی گروه های به دو دسته عمومی و تخصصی تقسیم می گردد از این رو داوطلبان بایستی بهترین منابع کنکور سراسری را در دو بخش عمومی و تخصصی تهیه نمایند. در ابتدا نیز ما به بیان منابع عمومی و سپس منابع تخصصی کنکور زبان خواهیم پرداخت. البته لازم به ذکر می باشد که برای منابع تخصصی هیچ منبعی از طرف سازمان سنجش اعلام نگردیده که این خود کار را برای داوطلبان کنکور زبان بسیار سخت می گردد. با توجه به این توضیحات این موارد را در ادامه مقاله مورد بحث خواهیم داد.

  1. منابع کنکور زبان در بخش عمومی
  2. منابع کنکور زبان در بخش تخصصی

 

منابع کنکور زبان در بخش عمومی

در بخش عمومی همان دروسی را که داوطلبان سابر گروه ها بایستی مطالعه نمایند برای کروه زبان نیز در نظر گرفته شده است. با توجه به این توضیحات داوطلبان می توانند این منابع را برای بخش عمومی آزمون زبان مورد مطالعه قرار دهند.

ادبیات فارسی :

منابع معرفی شده توسط سازمان سنجش : ادبیات فارسی سال دوم ، ادبیات فارسی سال سوم ، زبان فارسی سال سوم و زبان و ادبیات فارسی پیش دانشگاهی.
منابع کنکور زبان در بخش منابع کمک آموزشی نیز ادبیات فارسی 5 گنج انتشارات مهر و ماه ، تست انتشارات نشر الگو و زبان فارسی انتشارات دریافت با تالیف هامون سبطی توصیه می گردد.

دین و زندگی :

منابع معرفی شده توسط سازمان سنجش : دین و زندگی سال دوم ، دین و زندگی سال سوم  و دین و زندگی پیش دانشگاهی.

برای بهترین منابع کنکور سراسری برای دین و زندگی نیز می توان کتاب جامع گاج یا دین و زندگی نقره ای گاج و کتاب دین و زندگی خیلی سبز را معرفی نمود.

عربی :

منابع کنکور زبان معرفی شده از سوی سازمان سنجش برای درس عربی نیز کتاب های عربی سال دوم و سوم می باشد.

که در کنار آن می توان از آموزش زبان عربی به زبان ساده انتشارات مبتکران با تالیف ایاد فیلی ، کتاب های تست تخته سیاه مهدی شریفی به عنوان منابع کنکوری استفاده نمود.

زبان انگلیسی:
سازمان سنجشدر زمینه منابع کنکور زبان برای زبان انگلیسی عمومی کتاب های زبان انگلیسی سال سوم و پیش دانشگاهی را معرفی نموده است.

در زمینه منابع کمکی نیز کتاب های جامع مبتکران تالیف شهاب اناری و کتاب به همین سادگی از انتشارات گاج مناسب می باشد.

 

منابع کنکور سراسری زبان
منابع کنکور سراسری زبان

 

منابع کنکور زبان در بخش تخصصی

همانگونه که در بخش های قبل بیان گردید منابع کنکور زبان در بخش تخصصی به طور مشخص بیان نگردیده است و بیشتر حالت تجربی دارد. از این رو برخی از این منابع را دراین بخش عنوان خواهیم نمود که می تواند برای داوطلبان کنکور سراسری زبان مفید باشد.

در بخش لغت داوطلبان می توانند از این منابع استفاده نمایند:

vocab for high school students

essential words for toefl

کتاب لغت 504

bridging the gap

essential idioms in use

Toefl Reading flash

idioms in use intermediate and advanced

برای بخش گرامر توصیه می گردد از این منابع استفاده گردد:

grammar digest

oxford grammar practice

گرامر تخصصی انتشارات خیلی سبز دکتر علیرضا جابری

لازم به ذکر می باشد داوطلبان در صورتی منابع دیگری را برای این بخش ها در دسترس باشند استفاده کنند چرا که تمامی این منابع پیشنهادی بود و از دیگر منابع مناسب نیز می توان استفاده نمود.

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه  منابع کنکور زبان و بطور کلی درباره بهترین منابع کنکور سراسری  مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

دانشگاه سراسری

دانشگاه آزاد

دانشگاه پیام نور

دانشگاه علمی کاربردی

کارشناسی دانشگاه سراسری

کارشناسی دانشگاه آزاد

کارشناسی دانشگاه پیام نور

کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری

بهترین منابع کنکور سراسری

برنامه ریزی کنکور سراسری

www.sanjesh.org

مطالب مفید منابع کنکور زبان

منابع کنکور تجربی

منابع کنکور انسانی

منابع کنکور ریاضی

منابع کنکور هنر

برنامه ریزی کنکور سراسری

برنامه ریزی کنکور ریاضی

برنامه ریزی کنکور انسانی

برنامه ریزی کنکور زبان

برنامه ریزی کنکور هنر

انتخاب رشته کنکور سراسری

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − دوازده =