به دلیل این که میزان ظرفیت در گروه هنر در آزمون سراسری به نسبت سه گروه اصلی  علوم تجربی ، ریاضی و انسانی اندک می باشد از این رو آزمون این گروه از سطح رقابت بالایی برخوردار است. این سطح رقابت بالا باعث گردیده که در زمینه انتخاب و تهیه منابع کنکور هنر داوطلبان دقت بیشتری به خرج داده و منابعی را تهیه نمایند که از سطح استاندارد مناسبی برخوردار بوده باشد. این مقاله نیز به مانند دیگر مقالات مرتبط با بهترین منابع کنکور سراسری با این هدف انتشار یافته است که داوطلبان این گروه بتوانند منابع کنکور هنر مناسبی را برای خود تهیه نمایند و در این زمینه اطلاعات مناسبی را کسب نمایند. به همین جهت در صورتی که در زمینه منابع کنکور هنر دچار هر گونه ابهامی بوده باشید و یا این که در این زمینه نیاز به اطلاعات تکمیلی هستید ادامه این مقاله را پیشنهاد می کنیم مطالعه نمایید.

منابع کنکور هنر

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه  منابع کنکور هنر  و بطور کلی درباره بهترین منابع کنکور سراسری  مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

 

منابع کنکور هنر
منابع کنکور هنر

 

موارد مطرح در منابع کنکور هنر

در کنکور هنر نیز داوطلبان بایستی به مانند دیگر گروه ها ابتدا یک سری منابع را به عنوان منابع اصلی و درسی مطالعه نموده و پس از آن برای تکمیل اطلاعات خود و همچنین کسب آمادگی های لازم برای کنکور منابع کمک آموزشی و تستی را مطالعه نمایند. در این مقاله و در ادامه به بیان برخی از این منابع خواهیم پرداخت تا داوطلبان با نگرش مناسب تری خود را برای کنکور سراسری هنر آماده نمایند. در این مقاله با این عنوان ها داوطلبان رو به رو خواهند بود.

  1. منابع کنکور هنر در بخش عمومی
  2. منابع کنکور هنر در بخش تخصصی و درس درک عمومی هنر
  3. منابع کنکور هنر در بخش تخصصی و درس درک عمومی ریاضی و فیزیک
  4. منابع کنکور هنر در بخش تخصصی و درس ترسیم فنی
  5. منابع کنکور هنر در بخش تخصصی و درس خلاقیت تصویری و تجسمی
  6. منابع کنکور هنر در بخش تخصصی و درس خلاقیت نمایشی
  7. منابع کنکور هنر در بخش تخصصی و درس خلاقیت موسیقی
  8. منابع کنکور هنر در بخش تخصصی و درس خواص مواد

منابع کنکور هنر در بخش عمومی

بخش عمومی در کنکور هنر نیز به مانند دیگر گروه های آزمایشی شامل دروس ادبیات فارسی ، دین و زندگی ، عربی و زبان انگلیسی می باشد. در ادامه به بیان منابع درسی و همچنین منابع کمک آموزشی یا کنکوری این بخش خواهیم پرداخت.

برای درس فارسی ادبیات فارسی سال دوم ، ادبیات فارسی سال سوم ، زبان فارسی سال سوم و زبان و ادبیات فارسی پیش دانشگاهی به عنوان منابع درسی معرفی شده است.
منابع کنکور هنر در بخش منابع کمک آموزشی نیز ادبیات فارسی 5 گنج انتشارات مهر و ماه ، تست انتشارات نشر الگو و زبان فارسی انتشارات دریافت با تالیف هامون سبطی توصیه می گردد.

برای درس دین و زندگی دین و زندگی سال دوم ، دین و زندگی سال سوم  و دین و زندگی پیش دانشگاهی به عنوان  منابع کنکور هنر دین و زندگی تعیین شده است.

برای بهترین منابع کنکور سراسری نیز می توان کتاب جامع گاج یا دین و زندگی نقره ای گاج و کتاب دین و زندگی خیلی سبز را معرفی نمود.

منابع کنکور هنر برای درس عربی نیز کتاب های عربی سال دوم و سوم  را می باشد. که در کنار آن می توان از آموزش زبان عربی به زبان ساده انتشارات مبتکران با تالیف ایاد فیلی ، کتاب های تست تخته سیاه مهدی شریفی به عنوان منابع کنکوری استفاده نمود.
منابع کنکور هنر برای زبان انگلیسی کتاب های زبان انگلیسی سال سوم و پیش دانشگاهی را معرفی نموده است. در زمینه منابع کمکی نیز کتاب های جامع مبتکران تالیف شهاب اناری و کتاب به همین سادگی از انتشارات گاج مناسب می باشد.

منابع کنکور هنر در بخش تخصصی و درس درک عمومی هنر

برای درک عمومی هنر کتاب های سال سوم هنرستان که شامل : تاریخ هنر جهان ، تاریخ هنر ایران ، خوشنویسی ، نقشه کشی معماری ، آشنایی با بنا های تاریخی ، عکاسی 1 و 2 ، سبک ها و مکاتب نقاشی ، آشنایی با صنایع دستی 1 و 2 .
کتاب های پیش دانشگاهی ( 1 ) هنر : سیر هنر در تاریخ 1 ، کارگاه هنر 1 ، آشنایی با میراث فرهنگی و هنری ایران ، هنر و ادب فارسی.
کتاب های پیش دانشگاهی ( 2 ) هنر : سیر هنر در تاریخ 2 ، کارگاه هنر 2 ، آشنایی با رشته های مختلف هنری.

برای این دروس منابع کنکور هنر یا همان منابع تستی و کمک آموزشی می توان این منابع را معرفی نمود.

مشق هنر آموزش درک عمومی هنر کانون ، آموزش درک عمومی هنر كتاب سبز كانون ، تست‌های طبقه‌بنديی شده درک هنر كتاب آبی كانون ، کتاب هنر در گذر زمان اثر هلن گاردنر ، کتاب تاریخ هنر ، کمبریج .

منابع کنکور هنر در بخش تخصصی و درس درک عمومی ریاضی و فیزیک

منابع کنکور هنر در بخش درسی شامل کتاب های هندسه یک و دو ، فیزیک یک و دو و ریاضی یک و دو می باشد. منابعی که پیشنهاد می گردد داوطلبان برای تسلط کامل تر تهیه و مطالعه نمایند نیز شامل این می گردد:

مشق هنر آموزش درک رياضی و فيزيک رحمت مشيدي كانون ، همچنین می توانید منابع گروه های ریاضی و تجربی را نیز مطالعه نمایید.

منابع کنکور هنر در بخش تخصصی و درس ترسیم فنی

برای این درس نیز داوطلبان بایستی ابتدا در کتاب های علم مناظر و مرایا ، رسم فنی و نقشه کشی ، حجم سازی تسلط پیدا نموده و سپس در صورت صلاح دید پیشنهاد می گردد کتاب های آموزش رسم فنی عسگری كتاب سبز كانون ، تست‌های طبقه‌بندی شده ترسيم فنی نساری كتاب آبی كانون ، رسم فنی عمومی از احمد متقی پور و کتاب سعید درویش منشور دانش را تهیه نموده و مطالعه نمایند.

 

منابع کنکور هنر در بخش تخصصی و درس خلاقیت تصویری و تجسمی

در این بخش نیز کتاب های مبانی هنر های تجسمی – پایه و اصول صفحه آرایی ، طراحی 1 و 2 – مبانی تصویر سازی ، خط در گرافیک ، رنگ در نقاشی ، انسان ، فضا ، طراحی مطالعه نمایند.

منابع کنکور هنر پیشنهادی برای این بخش نیز شامل این منابع می گردد:

مشق هنر آموزش خلاقيت تصويری آزادبخت 2 جلدی كانون ، آموزش خلاقيت تصويری كتاب سبز كانون ، تست‌های طبقه‌بنديی شده خلاقيت تصويری كتاب آبي كانون ، كليه‌ی كتاب‌های درک عمومی هنر به عنوان منبع تصويری ، فرهنگ تصويری هنر نساری.

 

 

منابع کنکور سراسری هنر
منابع کنکور سراسری هنر

 

منابع کنکور هنر در بخش تخصصی و درس خلاقیت نمایشی

در این بخش نیز منابعی که داوطلبان ابتدا بایستی به آنها تسبط یابند عبارتند از کتاب نمایش ( معرفی شده توسط سازمان سنجش ) ، هنر و ادب فارسی ، آشنایی با رشته های مختلف هنری.

در کنار این منابع به داوطلبان پیشنهاد می گردد برای آمادگی کنکور کتاب های آموزش خلاقيت نمايشی ژاله نساری كتاب سبز كانون ، تست‌های طبقه‌بندی شده خلاقيت نمايشی كتاب آبی كانون و تاریخ سینما از مسعود مهرابی رامطالعه نمایند.

منابع کنکور هنر در بخش تخصصی و درس خلاقیت موسیقی

منابع کنکور هنر در بخش تخصصی و درس خلاقیت موسیقی تنها کتاب خلاقیت موسیقی که از سوی سازمان سنجش معرفی شده است می باشد. داوطلبان نیز می توانند این منابع را برای درک بهتر و آمادگی برای کنکور به عنوان بهترین منابع کنکور سراسری برای این بخش تهیه و مطالعه نمایند.

تئوری جامع موسيقی كامران همت‌پور – حسن نساری  كتاب قرمز كانون ، آموزش خلاقيت موسيقی حامد امرايی كتاب سبز كانون ، تست‌های طبقه‌بندی شده خلاقيت موسيقی كتاب آبي كانون ، تئوری موسیقی اثر مصطفی کمال پور تراب و ساز شناسی اثر پرویز منصوری.

منابع کنکور هنر در بخش تخصصی و درس خواص مواد

در درس خواص مواد نیز داوطلبان این منابع را ابتدا تهیه و مطالعه نمایند.

شناخت مواد و مصالح ، شناخت مواد 1 و 2 ، الیاف نساجی 1 و 2 ، مواد شناسی 1 و 2 ،متالوژی عمومی ، تکنولوژی مواد و ماکت سازی.

برای منابع کمک آموزشی نیز کتاب های آموزش خواص مواد  راه انديشه ، تست‌هاي طبقه‌بندي شده خواص مواد كتاب آبي كانون و خواص مواد انتشارات آیندگان پیشنهاد می گردد.

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه  منابع کنکور هنر و بطور کلی درباره بهترین منابع کنکور سراسری  مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

دانشگاه سراسری

دانشگاه آزاد

دانشگاه پیام نور

دانشگاه علمی کاربردی

کارشناسی دانشگاه سراسری

کارشناسی دانشگاه آزاد

کارشناسی دانشگاه پیام نور

کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری

بهترین منابع کنکور سراسری

برنامه ریزی کنکور سراسری

www.sanjesh.org

مطالب مفید منابع کنکور هنر

منابع کنکور تجربی

منابع کنکور انسانی

منابع کنکور ریاضی

منابع کنکور زبان

برنامه ریزی کنکور سراسری

برنامه ریزی کنکور ریاضی

برنامه ریزی کنکور انسانی

برنامه ریزی کنکور زبان

برنامه ریزی کنکور هنر

انتخاب رشته کنکور سراسری

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 9 =