نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری یکی دیگر از مراحل پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد می باشد که در بازه زمانی خاصی برای دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد می باشد که داوطلبان بایستی برای آن اقدام نمایند. با توجه به این که انتخاب رشته کارشناسی ارشد در دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد به صورت جداگانه انجام می گیرد از این رو نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری نیز برای این دو دانشگاه متفاوت با یکدیگر انجام می گیرد. در این مقاله برای ارائه توضیحاتی در زمینه نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری مطالبی بیان خواهد شد که می تواند برای رفع ابهامات ناشی از این موضوع برای داوطلبان مفید باشد. از این رو توصیه می گردد به ادامه این مطلب توجه نمایید.

برای مشاوره اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ تماس بگیرید

تماس از تلفن ثابت در استان تهران با شماره ۹۰۹۲۳۰۵۷۸۴

تماس از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶

پاسخگویی همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه  نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری و بطور کلی درباره دانشگاه سراسری مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از ۸-۲۴ هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره ۱۳۷۵-۹۰۷-۹۰۹ تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

 

نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری
نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری

 

موارد مطرح در نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری

با توجه به این که نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد به صورت جداگه و در دو سامانه مجزا انجام می گیرد از این رو بایستی برای دریافت نتایج به دو صورت مجزا بایستی انجام گیرد. در این بخش از مقاله به بیان مواردی که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت می پردازیم. از جمله این موارد می توان به چند مورد اشاره نمود.

  1. زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری
  2. نحوه دریافت نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری
  3. توضیحات پایانی در زمینه نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری

 

زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری

پس از این که داوطلبان در اوایل خرداد ماه اقدام به انتخاب رشته کارشناسی ارشد نمودند و مراحل انتخاب رشته خود را تکمیل نمودند بایستی برای مرحله بعدی که همان دریافت نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری آماده گردند. از این رو بایستی با توجه به دستورالعملی که بخش بعدی بیان خواهد شد برای دریافت نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری اقدام نمایند. در زمینه زمان اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری بایستی بیان گردد که نتایج اولیه که همان کارنامه اولیه می باشد همانگونه که در بخش های مختلف بیان شد در اوایل خرداد ماه صورت می گیرد و نتایح نهایی نیز در اوایل شهریور ماه انجام می گیرد.

نحوه دریافت نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری

با توجه به توضیحات بخش قبل داوطلبان با دو نوع دریافت نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری مواجه هستند. نوع اول آن که به اصطلاح نتایج اولیه گفته می شود و در آن داوطلبان از رتبه خود در آزمون را مطلع می گردند. برای این امر نیز بایستی به سایت سازمان سنجش و آزموزش کشور به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org مراجعه نموده و از طریق بخش کارشناسی ارشد این سامانه کارنامه خود را دریافت نمایند. اما اصلی ترین مورد در زمینه اعلام نتایج اعلام نتایج نهایی می باشد که در این مقاله مد نظر ما می باشد. برای دریافت نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری در آخرین مرحله داوطلبان بایستی در شهریور ماه اقدام نمایند و با توجه به این که انتخاب رشته دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد به صورت جداگانه انجام می گیرد نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری نیز جداگانه است. از این رو برای دریافت نتایج نهایی دانشگاه سراسری داوطلبان بایستی از طریق سایت سازمان سنجش و بخش کارشناسی ارشد اقدام نمایند. پس از ورود به این سامانه و با وارد نمودن اطلاعات خواسته شده در بخش ورود اطلاعات نتیجه نهایی کنکور کارشناسی ارشد را دریافت نمایند. برای دریافت نتیجه کنکور ارشد دانشگاه آزاد نیز داوطلبان بایستی به سایت سنجش پذیرش دانشگاه آزاد به نشانی www.azmoon.org مراجعه نموده و نتیجه نهایی کنکور ارشد را مشاهده نمایند.

 

نتایج آزمون کارشناسی ارشد سراسری
نتایج آزمون کارشناسی ارشد سراسری

 

توضیحات پایانی در زمینه نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری

از مواردی که ممکن است باعث ایجاد ابهام در نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری می توان به اعلام نتایج از دو سایت مجزا برای دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری باشد. از این رو داوطلبان به این نکته توجه داشته باشند که برای دریافت نتایج دانشگاه آزاد به سامانه مرکز سنجش و پذیرش ازاد ( www.azmoon.org ) و برای دانشگاه سراسری به سایت سنجش ( www.sanjesh.org ) مراجعه نمایند. مورد دیگر این که در صورتی داوطلبان در این مرحله از اعلام نتایج پذیرش هیچ کدام از رشته محل های انتخاب شده را دریافت نکنند می توانند برای تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد اقدام نمایند.

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه  نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری و بطور کلی درباره دانشگاه سراسری مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از ۸-۲۴ هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره ۱۳۷۵-۹۰۷-۹۰۹ تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

دانشگاه سراسری

کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری

کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

فراگیر دانشگاه پیام نور

کاردانی به کارشناسی دانشگاه سراسری

کارشناسی پیوسته دانشگاه سراسری

کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری

دکتری دانشگاه سراسری

کارشناسی ارشد

مطالب مفید نتایج کنکور کارشناسی ارشد سراسری

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری و آزاد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد

دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد سراسری

دفترچه تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد کنکور سراسری

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

لیست رشته های کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور

نتایج کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

شهریه رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

اعلام نتایج کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 − سه =