برای داوطلبان شرکت کننده در کنکور سراسری 97 یکی از مهم ترین مراحل پس از اعلام نتایج کنکور سراسری می تواند نحوه انتخاب رشته کنکور 97 باشد. با توجه به این که در فرایند انتخاب رشته داطلبان در واقع می خواهند نتیجه تلاش های خود را کسب نمایند از این رو یکی از مراحل بسیار حساس به حساب می آید. از این رو داوطلبان بایستی در زمینه نحوه انتخاب رشته کنکور 97 اطلاعات مناسبی داشته بشند و یا این که این مرحله را در کنار یک متخصص به انجام رسانند. با توجه به این توضیحات در این مقاله در زمینه نحوه انتخاب رشته کنکور 97 توضیحاتی ارائه خواهیم نمود به همین جهت به داوطلبان کنکور سراسری 97 توصیه می گردد به ادامه این مقاله توجه نمایند.

نحوه انتخاب رشته کنکور 97

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه نحوه نتخاب رشته کنکور 97  و بطور کلی درباره دانشگاه سراسری مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

 

نحوه انتخاب رشته کنکور 97
نحوه انتخاب رشته کنکور 97

 

موضوعات مورد بحث در نحوه انتخاب رشته کنکور 97

در رابطه با نحوه انتخاب رشته کنکور 97 موضوعاتی ممکن است مطرح باشد که داوطلبان بایستی در زمینه آنها اطلاعات لازم را داشته باشند. که هدف این مقاله در واقع بررسی همین موضوعات به حساب می آید. از این رو در این بخش برای آشنایی داوطلبان با این موضوعات به صورت تیتر وار به بیان برخی از این موضوعات مورد بح می پردازیم.

  1. توجه به علاقمندی اصل اول در نحوه انتخاب رشته کنکور 97
  2. آینده شغلی رشته اصل دوم در نحوه انتخاب رشته کنکور 97
  3. توجه به اهداف از پیش تعیین شده اصل سوم در نحوه انتخاب رشته کنکور 97
  4. جمع بندی و توضیحات پایانی در نحوه انتخاب رشته کنکور 97

 

توجه به علاقمندی اصل اول در نحوه انتخاب رشته کنکور 97

به طور کلی یکی از مهم ترین فاکتور های تاثیر گذار در نحوه انتخاب رشته کنکور 97 بایستی اصل علاقمندی داوطلب باشد. متاسفانه مشاهده می شود که برخی خانواده ها در واقع علایق و آرزو های براورده نشده خود را در کنکور انتخاب رشته فرزندانشان قرار می دهند. در صورتی داوطلب به رشته پذیرش شده اش علاقه ای نداشته باشد در این صورت تحصیل در آن رشته بسیار سخت می گردد. از این رو برای حل این گونه مشکلان در نحوه انتخاب رشته کنکور 97 به اصل علاقه داوطلب توجه کرده و این اصل را در انتخاب رشته بسیار درگیر نمایید.

آینده شغلی رشته اصل دوم در نحوه انتخاب رشته کنکور 97

بایستی در انتخاب رشته واقعیت نگر باشیم. اصل اول که در واقع حالت ایده آل نگری را نشان می دهد اما در اصل دوم به دنبال واقعیت نگری نیز هستیم. اگر قرار بر این باشد که تنها به علایق توجه نماییم و آینده شغلی رشته های انتخابی ما اهمیت نداشته باشد در این صورت با اصول انتخاب رشته کار آمد فاصله گرفته ایم. به همین جهت در نحوه انتخاب رشته کنکور 97 توجه به آینده شغلی رشته ها مورد علاقه می تواند دومین فیلتر برای رشته های انتخابی ما باشد. لازم به ذکر می باشد که آینده شغلی رشته ها را می توان از کارشناسیان امر و یا وب سایت ها معتبر کسب نمود.

توجه به اهداف از پیش تعیین شده اصل سوم در نحوه انتخاب رشته کنکور 97

در رابطه با نحوه انتخاب رشته کنکور 97 بایستی بیان کرد که هدف نهایی این امر رسیدن به اهدافی می باشد که داوطلب برای خود و از قبل تعیین کرده است. اصل سوم که همان توجه به اهداف از پیش تعیین شده است رابطه تنگاتنگی با اصل اول یعنی علاقمندی دارد. داوطلبان پس از اقدامات قبلی بایستی رشته های انتخابی خود را با این مورد بسنجند که آیا این رشته ها تا چه میزان به رسیدن به اهداف کمک می نماید. این مورد نیز می تواند یک فیلتر مناسب برای انتخاب رشته به حساب آید.

 

انتخاب رشته کنکور 97
انتخاب رشته کنکور 97

 

جمع بندی و توضیحات پایانی در نحوه انتخاب رشته کنکور 97

داوطلبان پس از طی این مراحل و مشخص نمودن رشته های انتخابی خود و اولویت بندی آنها بایستی با مراجعه به سامانه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org برای تکمیل فرایند انتخاب رشته خود اقدام نمایند. هر داوطلبی امکان انتخاب 150 رشته را دارد. از این رو در زمینه تعداد انتخاب ها هیچ محدودیتی وجود ندارد و به هر تعدا می توان رشته انتخاب نمود. لازم به ذکر می باشد که در وارد کردن کد رشته محل های انتخابی بر اساس اولویت ها مورد نظر کمل دقت را داشته باشید. چرا که با کوچکترین اشتباه ممکن است چیدمان رشته ها بر هم خورد. پس از وارد نمودن کد رشته ها و تایید آنها داوطلبان حتما نسبت به دریافت اطلاعات انتخاب رشته خود توجه داشته باشند.

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه نحوه نتخاب رشته کنکور 97  و بطور کلی درباره دانشگاه سراسری مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

 

لینک های مفید

دانشگاه سراسری

دانشگاه آزاد

دانشگاه پیام نور

دانشگاه علمی کاربردی

کارشناسی دانشگاه سراسری

کارشناسی دانشگاه آزاد

کارشناسی دانشگاه پیام نور

کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری

www.sanjesh.org

مطالب مفید نحوه انتخاب رشته کنکور 97

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − چهارده =