همانگونه که در کارنامه سبز یا کارنامه نهایی کنکور 97 بیان کردیم یوالات متعددی در این رابطه می تواند مطرح باشد که یکی از مهمترین این سوالات می تواند نحوه ورود به رشته های قبول شده در اولویت های پایین کارنامه سبز باشد.چرا که مهمترین کاربردی کارنامه سبز یا کارنامه نهایی کنکور 97 می تواند همین امر باشد. با توجه به این که به اعلام نتایج کنکور سراسری و سایر مراحل آن نزدیک می شویم در این مقاله به بررسی نحوه ورود به رشته های قبول شده در اولویت های پایین کارنامه سبز خواهیم پرداخت. از این رو داوطلبان عزیز می توانند برای کسب اطلاعات لازم در این موضوع به ادامه این مقاله توجه نمایند.

 

نحوه ورود به رشته های قبول شده در اولویت های پایین کارنامه سبز

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه نحوه ورود به رشته های قبول شده در اولویت های پایین کارنامه سبز و بطور کلی درباره انتخاب رشته کنکور سراسری  مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

 

نحوه ورود به رشته های قبول شده در اولویت های پایین کارنامه سبز
نحوه ورود به رشته های قبول شده در اولویت های پایین کارنامه سبز

 

نحوه اطلاع از رشته محل های قبولی در کارنامه سبز

داوطلبان عزیز همانگونه که در مقاله کارنامه سبز یا کارنامه نهایی کنکور 97 بیان کردیم این کارنامه پس از اعلام نتایج نهایی و در مهر ماه انتشار می یابد. در ابتدا نیز داوطلبان بایستی نسبت به رشته های قبولی در اولویت های پایین تر از رشته اصلی خود اطلاع حاصل نمایند. برای این منظور به هنگام دریافت کارنامه نهایی یا کارنامه سبز کنکور داوطلب بایستتی به ستون مربوط به آخرین رتبه قبولی و ستون رتبه داوطلب توجه نمایند و این دو عدد را مقایسه نماید. حال اگر رتبه داوطلب از آخرین رتبه قبولی کمتر بوده باشد در کد رشته مورد نظر قبول شده است. برای اطلاع از رشته مورد نظر نیز می توان به برگه انتخاب رشته اصلی خود و یا دفترجه انتخاب رشته مراجعه نمود و بر اساس کد رشته از نام رشته و واحد دانشگاهی اطلاع حاصل نمود. اما سوال اساسی در نحوه ورود به رشته های قبول شده در اولویت های پایین کارنامه سبز می باشد که در بخش های بعدی در این مورد توضیحات لازم ارائه خواهد شد.

روش اول در نحوه ورود به رشته های قبول شده در اولویت های پایین کارنامه سبز

پس از این که داوطلب از کد رشته های قبولی در کارنامه نهایی یا کارنامه سبز کنکور خود اطلاع حاصل نمودند به چند روش می توانند در یکی از این رشته محل ها ثبت نام و ادامه تحصیل نمایند. در روش اول و سادترین روش داوطلب می تواند حداکثر تا یک ماه پس از اعلام نتایج کنکور سراسری با مراجعه با سامانه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org از سیستم بررسی اشتباه در انتخاب رشته تقاضای بررسی اولویت بعدی را ارئه نماید. در این روش پس از بررسی از سوی سازمان سنجش نتیجه اعلام می گردد.

 

روش دوم در نحوه ورود به رشته های قبول شده در اولویت های پایین کارنامه سبز

روش دوم در نحوه ورود به رشته های قبول شده در اولویت های پایین کارنامه سبز داوطلب بایستی در رشته محل قبول شده اصلی خود در انتخاب رشته کنکور 97 ثبت نام نماید تا حداقل این رشته را داشته باشد. پس از گذراندن یک ترم تحصیلی با مراجعه به دانشگاه قبول شده خود در کارنامه سبز در خواست ثبت نام را ارائه نماید. در این روش در صورتی این رشته ظرفیت داشته باشد و با ثبت نام داوطلب موافقت نماید به شرط موافقت دانشگاه مبدا یا همان دانشگاه قبلی داوطلب می تواند در رشته محل بعدی قبول شده ثبت نام و تحصیل نماید. این روش با توجه به این که داوطلب همچنان رشته قبول شده اصلی خود را دارد هیچگونه ریسکی وجود نداشته یکی از بهترین روش ها به حساب می آید. لازم به ذکر می باشد که واحد های پاس شده در ترم اول نیز می توان تطبیق یابد و دوباره گذرانده نشود.

 

ورود به رشته های قبول شده در اولویت های پایین کارنامه سبز
ورود به رشته های قبول شده در اولویت های پایین کارنامه سبز

 

روش سوم در نحوه ورود به رشته های قبول شده در اولویت های پایین کارنامه سبز

در روش سوم نحوه ورود به رشته های قبول شده در اولویت های پایین کارنامه سبز داوطلب در صورتی به هیچ عنوان قصد تحصیل در رشته قبول شده اصلی خود را ندارد می تواند بدون ثبت نام در این رشته و با در دست داشتن کارنامه سبز یا کارنامه نهایی کنکور 97 به به واحد دانشگاهی قبولی شده بعدی خود مراجعه نماید. پس از این مراجعه و درخواست ثبت نام در صورت داشتن ظرفیت خالی ممکن است با ثبت نام داوطلب موافقت به عمل آید. اما این روش به نسبت روش های قبلی از ریسک بیشتری برخوردار می باشد. چرا که در صورتی رشته محل اصلی قبول شده داوطلب دانشگاه روزانه بوده باشد در کنکور سال آیند داوطلب مورد نظر از تحصیل در مقطع روزانه محروم می گردد. همچنین با توجه به عدم ثبت نام در رشته محل قبولی اصلی در صورت رد درخواست داوطلب عملا داوطلب مورد نظر مجبور است برای کنکور سال آیند منتظر بماند و یا در یکی از رشته های بدون آزمون ثبت نام نماید. این موارد باعث می گردد که میزان ریسک پذیری در این روش بالا باشد. از این رو استفاده از این روش نحوه ورود به رشته های قبول شده در اولویت های پایین کارنامه سبز را در اولویت آخر قرار دهید.

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه نحوه ورود به رشته های قبول شده در اولویت های پایین کارنامه سبز و بطور کلی درباره انتخاب رشته کنکور سراسری  مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

دانشگاه سراسری

دانشگاه آزاد

دانشگاه پیام نور

دانشگاه علمی کاربردی

کارشناسی دانشگاه سراسری

کارشناسی دانشگاه آزاد

کارشناسی دانشگاه پیام نور

کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری

انتخاب رشته کنکور سراسری

بهترین منابع کنکور سراسری

برنامه ریزی کنکور سراسری

www.sanjesh.org

مطالب مفید نحوه ورود به رشته های قبول شده در اولویت های پایین کارنامه سبز

کارنامه نهایی یا کارنامه سبز کنکور

کارنامه سبز یا کارنامه نهایی کنکور 97

انتخاب رشته کنکور 97

انتخاب رشته کنکور تجربی

انتخاب رشته کنکور انسانی

انتخاب رشته کنکور ریاضی

انتخاب رشته کنکور هنر

منابع کنکور تجربی

منابع کنکور انسانی

منابع کنکور ریاضی

منابع کنکور زبان

برنامه ریزی کنکور سراسری

برنامه ریزی کنکور ریاضی

برنامه ریزی کنکور انسانی

برنامه ریزی کنکور زبان

برنامه ریزی کنکور هنر

انتخاب رشته کنکور سراسری

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =