به طور کلی رشته کمی را می توان پیدا نمود که از جهات مختلف از جمله بازار کار ، جایگاه اجتماعی در سطحی قرار داشته باشد که رقابت بالایی برای پذیرش در آنها وجود داشته باشد. رشته پرستاری از جمله این رشته ها می باشد که طرفداران زیادی دارد. از این رو پرستاری بدون کنکور که ساده ترین روش برای ورود و تحصیل در این رشته ها می باشد بسیار مورد توجه و جستجوی داوطلبان می باشد. داوطلبان تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی که از طریق آزمون سراسری امکان ورود و تحصیل برای آنها در این رشته ها فراهم نشده است به دنبال پرستاری بدون کنکور هستند. در این مقاله در زمینه پرستاری بدون کنکور توضیحاتی ارائه خواهیم نمود تا نگرش داوطلبان نسبت به این مورد اصلاح شود.

پرستاری بدون کنکور

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه پرستاری بدون کنکور و بطور کلی درباره وزارت بهداشت مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

 

پرستاری بدون کنکور
پرستاری بدون کنکور

 

موارد مطرح در پرستاری بدون کنکور

با توجه به این که به طور مشخص در جایی عنوان نشده است رشته پرستاری بدون آزمون پذیرش دارد یا که نه از این رو در زمینه پرستاری بدون کنکور سوالات و ابهامات مختلفی به وجود می آید و از این روست که  در ایتدا به طول کامل نمی توان جواب مثبت یا منفی برای این سوال ارائه نمود. در کنار این امر برای تحصیل بدون کنکور پرستاری راه کارهای متفاوتی نیز وجود دارد که در ادامه این مقاله در رابطه با آنها توضیحاتی ارائه خواهیم نمود.

 

 

پاسخ به ابهام پرستاری بدون کنکور

به طور کلی بایستی بیان گردد که پذیرش و تحصیل در رشته پرستاری با آن تعریفی که از بدون کنکور در ممکن است در ذهن داوطلبان وجود دارد امکان پذیر نمی باشد. بدین معنا که داوطلب بدون هیچ پیش زمینه ای بتواند در این رشته ها در داخل کشور به تحصیل بپردازد وجود ندارد. در بسیاری موارد مشاهده شده که داوطلبان دوره های کاردانی بر اساس سوابق تحصیلی را با پرستاری بدون کنکور اشتباه گرفته اند. در صورتی که همانگونه در مقاله ثبت نام بدون آزمون رشته های پیراپزشکی بیان گردید پذیرش در این رشته دارای شرایط و ضوابط خاصی می باشد و از همه مهم تر در میان رشته های این نوع از پذیرش پرستاری وجود ندارد و سایر رشته های پیراپزشکی مانند مامایی آ اتاق عمل ، هوشبری و.. پذیرش دارد. با توجه به این توضیحات بایستی بیان شود این رشته بدون برگزاری آزمون پذیرش ندارد به همین جهت بایستی بیان گردد پرستاری بدون کنکور ندارم.

 

پرستاری بدون آزمون
پرستاری بدون آزمون

 

موارد نزدیک به پرستاری بدون کنکور

در بخش قبل بیان شد پرستاری بدون کنکور در کشور نداریم اما می توان موارد نزدیکی را برای تحصیل در این رشته یا رشته های نزدیک به آن بیان کرد. از جمله این موارد می توان به رشته های کاردانی که بدون آزمون پذیرش دارند اشاره نمود. در این زمینه رد مقاله ثبت نام بدون آزمون رشته های پیراپزشکی توضیحال لازم را ارائه نمودیم. مورد دیگر در این بخش می توان به دوره های بهیاری اشاره نمود. این دوره ها که توسط جهاد دانشگاهی همه ساله در استان های مختلفی برگزار می گردد می تواند گزینه جایگزینی مناسبی برای پرستاری بدون کنکور باشد. این دوره ها معمولا دوره های مهارتی می باشند که بیش از یک سال به طول می انجامد و در نهایت گواهی پایان دوره برای داوطلبان اعطا می گردد. البته لازم به ذکر می باشد که ارزش و جایگاه این دوره ها به نسبت تحصیلات دانشگاهی پایین تر می بادش . داوطلبان عزیز می توانند برای کسب اطلاعات کامل در زمینه دوره های کمک پرستاری به سایت جهاد دانشگاهی استان خود مراجعه نمایند.

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه پرستاری بدون کنکور  و بطور کلی درباره وزارت بهداشت مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

وزارت بهداشت

کارشناسی وزارت بهداشت

کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

دکتری وزارت بهداشت

برنامه ریزی کنکور سراسری

بهترین منابع کنکور سراسری

انتخاب رشته کنکور سراسری

کارشناسی

تکمیل ظرفیت

پیراپزشکی

مطالب مفید پرستاری بدون کنکور

ثبت نام بدون آزمون رشته های پیراپزشکی

لیست رشته های پیراپزشکی

پزشکی بدون آزمون

داروسازی بدون کنکور

دندانپزشکی بدون کنکور

دامپزشکی بدون کنکور

مامایی بدون کنکور

2 نظر برای «پرستاری بدون کنکور»

  • آمنه می‌گوید:

    سلام خسته نباشید…چرا من هرچی باشماره ثابت۹۰۹تماس میگیرم میزنه ک همچین شماره ای نیس…من چجوری باشماارتباط داشته باشم کلی سوال دارم ممنون میشم کمکم کنین

    • سپید می‌گوید:

      رای ارتباط با مشاورین سامانه از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۳۷۵ و یا از طریق موبایل همراه اول با شماره ۹۹۲۲۱۱۰۶ تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 2 =