از مهمترین کلید واژه هایی که در ایام نزدیک به کنکور و برگزاری آزمون سراسری می توان به پزشکی بدون کنکور اشاره نمود. رشته هایی که در گروه پزشکی قرار می گیرد همه و در تمامی دوره ها از پر طرفدارترین رشته ها به حساب می آمده به گونه ای که هدف تمامی داوطلبان گروه تجربی در کنکور سراسری را می توان پذیرش در رشته های پزشکی حساب کرد. از این رو پزشکی بدون کنکور نیز که مسیر راحتی برای پذیرش در این رشته ها و ادامه تحصیل در این رشته ها می باشد به همان نسبت بسیار مورد توجه داوطلبان قرار می گیرد. از آنجایی که یکی از ابهامات و سوالات مهم داوطلبان کنکور گروه تجربی پزشکی بدون کنکور می باشد در این مقاله در این زمینه توضیحاتی ارائه خواهیم نمود که می تواند مورد توجه و استفاده داوطلبان قرار گیرد.

پزشکی بدون کنکور

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه پزشکی بدون کنکور  و بطور کلی درباره وزارت بهداشت مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

 

پزشکی بدون کنکور
پزشکی بدون کنکور

توضیحات در زمینه امکان یا عدم امکان پزشکی بدون کنکور

رشته های پزشکی چه از لحاظ بازار کار و چه از لحاظ جایگاه اجتماعی در سطحی قرار می گیرد که آرزوی تمامی داوطلبان گروه تجربی و حتی سایر گروه ها تحصیل در این رشته ها می باشد. از این رو رقابت برای پذیرش در این رشته ها بسیار سخت می گردد به گونه ای که داوطلبان به دنبال مسیر آسان تری برای تحصیل در این رشته ها هستند که آن پزشکی بدون کنکور می باشد. متاسفانه داوطلبان پذیرش بدون آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی در برخی از رشته های گروه پزشکی و پیراپزشکی دانشگاه علوم پزشکی را با پذیرش پزشکی بدون کنکور اشتباه گرفته اند. این پذیرش بدون آزمون همانگونه که در  توضیح دادیم در برخی رشته ها و در مقطع کاردانی صورت می گیرد. که البته در تمامی استان ها این پذیرش انجام نمی گیرد. بلکه تنها در استان هایی که نیاز به نیروی کار در این رشته ها وجود داشته باشد پذیرش بدون آزمون خواهد داشت. از رشته های این پذیرش می توان به مامایی ، اتاق عمل ، هوشبری ، بهداشت و… اشاره نمود. لازم به ذکر می باشد که پذیرش در این رشته ها نیاز به طی نمودن مراحل مصاحبه حضوری و سایر مراحل پذیرش مب باشد و کل این مراحل چندین ماه به طول می انجامد.

 

پزشکی بدون آزمون
پزشکی بدون آزمون

 

مسیر جایگزین برای پزشکی بدون کنکور

با توجه به این که رشته از بسیاری جهات جزء رشته های حساس به حساب می آید از این رو تحصیل در این رشته ها تنها از طریق شرکت در کنکور سراسری امکان پذیر می باشد. البته داوطلبان می توانند در رشته هایی که در بخش بالا بیان شد به تحصیل بپردازند و یا این که به سراغ رشته هایی هم چون مهندسی پزشکی بروند که از لحاظی نزدیک به رشته های پزشکی می باشد. این رشته ها بدون آزمون در دانشگاه آزاد پذیرش دارند همچنین برخی رشته ها نیز در دانشگاه علمی کاربردی نیز وجود دارند که که می توانند به عنوان رشته های نزدیک به پزشکی برای ادامه تحصیل بر روی آنها حساب کرد.

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه پزشکی بدون کنکور  و بطور کلی درباره وزارت بهداشت مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

وزارت بهداشت

کارشناسی وزارت بهداشت

کارشناسی ارشد وزارت بهداشت

دکتری وزارت بهداشت

برنامه ریزی کنکور سراسری

بهترین منابع کنکور سراسری

انتخاب رشته کنکور سراسری

کارشناسی

تکمیل ظرفیت

پیراپزشکی

مطالب مفید پزشکی بدون کنکور

ثبت نام بدون آزمون رشته های پیراپزشکی

لیست رشته های پیراپزشکی

پرستاری بدون آزمون

داروسازی بدون کنکور

دندانپزشکی بدون کنکور

دامپزشکی بدون کنکور

مامایی بدون کنکور

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + یک =