پس از اعلام نتایج کنکور سراسری داوطلبان از نتیجه انتخاب رشته خود آگاه می گردند و ممکن است از یکی از رشته محل های انتخابی خود قبول شده باشند و یا اینکه پذیرش در هیچ کدام از رشته محل انتخابی را کسب نکنند. در هر صورت یکی از این دو حالت برای داوطلبان وجود خواهد داشت. اما یکی از مواردی که پس از اعلام نتایج کنکور سراسری وجود دارد انتشار کارنامه نهایی یا کارنامه سبز کنکور می باشد. این کارنامه که معمولا چند روز پس از اعلام نتایج کنکور سراسری از طریق سامانه سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org در اختیار داوطلبان قرار می گیرد در بر دارنده اطلاعات مفیدی می باشد که برای بعضی از داوطلبان می تواند بسیار موثر واقع گردد. به همین جهت در ادامه این مقاله توضیحاتی در رابطه با کارنامه نهایی یا کارنامه سبز کنکور برای داوطلبان ارائه خواهیم نمود که امید است مورد توجه داوطلبان قرار گیرد.

کارنامه نهایی یا کارنامه سبز کنکور

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه کارنامه نهایی یا کارنامه سبز کنکور و بطور کلی درباره انتخاب رشته کنکور سراسری  مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

 

کارنامه نهایی یا کارنامه سبز کنکور
کارنامه نهایی یا کارنامه سبز کنکور

 

موارد مورد بحث در کارنامه نهایی یا کارنامه سبز کنکور

در زمینه کارنامه نهایی یا کارنامه سبز کنکور موارد مختلفی ممکن است مورد ابهام یا سوال داوطلبان باشد. این مقاله نیز با هدف رفع این ابهامات نوشته شده است. در این بخش به برخی از مواردی که در ادامه این مقاله در زمینه آن برای داوطلبان توضیح خواهیم داد اشاره خواهیم نمود تا داوطلبان با موارد مورد بحث در این مقاله آشنا شوند. از جمله این موارد می توان به این چنر مورد اشاره نمود.

  1. زمان و نحوه دریافت کارنامه نهایی یا کارنامه سبز کنکور
  2. کاربرد اصلی کارنامه نهایی یا کارنامه سبز کنکور
  3. توضیحات پایانی در کارنامه نهایی یا کارنامه سبز کنکور

 

زمان و نحوه دریافت کارنامه نهایی یا کارنامه سبز کنکور

کارنامه نهایی یا کارنامه سبز کنکور معمولا چند روز پس از اعلام نتایج کنکور سراسری و مشخص شدن قبولی ها کنکور سراسری انتشار می یابد. برای دریافت کارنامه نهایی یا کارنامه سبز کنکور نیز داوطلبان بایستی به سامانه سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org مراجعه نمایند. به هنگام ورود به این سامانه به مانند زمان اعلام نتایج کنکور سراسری بایستی به بخش سراسری این سامانه مراجعه نموده و با کیلی بر روی لینک دریافت کارنامه نهایی یا کارنامه سبز کنکور وارد بخش ورود اطلاعات داوطلبی شده و با وارد نمودن این اطلاعات کارنامه سبز داوطلب قابل دریافت می باشد.

کاربرد اصلی کارنامه نهایی یا کارنامه سبز کنکور

با دریافت و مشاهده کارنامه نهایی یا کارنامه سبز کنکور داوطلب با چند ردیف مواجه می گردد. در ردیف اول که کد رشته های انتخابی داوطلب می باشد و مورد جدیدی به حساب نمی آید. در ردیف دوم رتبه داوطلب در این انتخاب و در ردیف سوم آخرین رتبه قبولی در آن کد رشته می باشد. در کادر آخر نیز نتیجه می باشد. به طور کلی بایستی بیان گردد که در صورتی رتبه داوطلب از آخرین رتبه قبولی در آن کد رشته کمتر بوده باشد داوطلب مورد نظر در آن کد رشته قبول شده است. حال اگر داوطلب این کد رشته را در انتخاب های بعد از رشته قبولی خود گنجانده باشد شرایط متفاوت خواهد بود. در واقع هدف اصلی کارنامه نهایی یا کارنامه سبز کنکور این است که داوطلب بداند آیا در کد رشته های بعدی انتخابی خود می توانست قبول شود و یا خیر. ممکن است سوال شود که فهمیدن این امر چه ارزشی دارد؟

این امر زمانی اهمیت دارد که در آن داوطلب می تواند در صورت رعایت برخی شرایط و ضوابط در آن کد رشته به ادامه تحصیل بپردازد. در واقع کارنامه نهایی یا کارنامه سبز کنکور بیشتر برای داوطلبانی که در یکی از رشته محل های روزانه قبول شده اند اما علاقه و تصمیمی برای تحصیل در آن ندارند و از طرفی نمی خواهند از دوره روزانه سال بعد نیز محروم گردند ، کاربردی دارد. این دسته از داوطلبان در صورتی در کد رشته بعدی قبول شده باشد و می تواند در صورت تایید دانشگاه مبدا و مقصد در کد رشته دوم به تحصیل بپردازد.

 

کارنامه سبز یا کارنامه نهایی کنکور
کارنامه سبز یا کارنامه نهایی کنکور

 

توضیحات پایانی در کارنامه نهایی یا کارنامه سبز کنکور

از مواردی که بایستی در زمینه کارنامه نهایی یا کارنامه سبز کنکور توجه شود این نکته است که امکان انتقال به کد رشته بعدی به این راحتی نمی باشد از این رو در انتخاب های خود بخصوص در کد رشته های روزانه در زمان انتخاب رشته کنکور سراسری بسار توجه شود. چرا که با کوچکترین اشتباده ممکن است داوطلب از پذیرش روزانه سال بعد محروم گردد. همچنین تمامی مراحل دریافت کارنامه نهایی یا کارنامه سبز کنکور از طریق سامانه سازمان سنجش انجام می گیرد از این رو برای دریافت کارنامه نهایی یا کارنامه سبز کنکور به دیگر سایت ها مراجعه نگردد. سخن پایانی این که کارنامه سبز برای دانشگاه سراسری می باشد و دانشگاه آزاد چنین کارنامه این منتشر نمی کند.

داوطلبان عزیز در صورتی که در زمینه کارنامه نهایی یا کارنامه سبز کنکور و بطور کلی درباره انتخاب رشته کنکور سراسری  مشکلی داشتید یا نیاز به مشاوره تحصیلی داشتید می توانید از 8-24 هر روز حتی ایام تعطیل با تلفن ثابت با شماره 1375-907-909 تماس بگیرید تا با کارشناسان مجرب سپید در ارتباط باشید.

لینک های مفید

دانشگاه سراسری

دانشگاه آزاد

دانشگاه پیام نور

دانشگاه علمی کاربردی

کارشناسی دانشگاه سراسری

کارشناسی دانشگاه آزاد

کارشناسی دانشگاه پیام نور

کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی

کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری

انتخاب رشته کنکور سراسری

بهترین منابع کنکور سراسری

برنامه ریزی کنکور سراسری

www.sanjesh.org

مطالب مفید کارنامه نهایی یا کارنامه سبز کنکور

انتخاب رشته کنکور تجربی

انتخاب رشته کنکور انسانی

انتخاب رشته کنکور ریاضی

انتخاب رشته کنکور هنر

منابع کنکور تجربی

منابع کنکور انسانی

منابع کنکور ریاضی

منابع کنکور زبان

برنامه ریزی کنکور سراسری

برنامه ریزی کنکور ریاضی

برنامه ریزی کنکور انسانی

برنامه ریزی کنکور زبان

برنامه ریزی کنکور هنر

انتخاب رشته کنکور سراسری

دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 1 =